"Warzywa na balkonie" - książka o balkonowej uprawie warzyw znanych i mniej znanych

2021-03-16 4:00
Warzywa na balkonie
Autor: materiały prasowe "Warzywa na balkonie"

W książce "Warzywa na balkonie" znajdują się opisy uprawy pojemnikowej kilkudziesięciu roślin jadalnych. W każdym opisie można znaleźć wiadomości na temat zastosowania danej rośliny w kuchni i właściwości leczniczych.

Pięknie ukwiecony, ozdobny balkon - wszyscy znamy ten widok. Może nawet sami mamy na balkonie namiastkę ogrodu. Rośliny ozdobne pomagają się zrelaksować i mają pozytywny wpływ na samopoczucie - to wiadomo nie od dzisiaj. Jednak uprawianie warzyw w domowych warunkach to jeszcze stosunkowo świeży, choć zyskujący coraz większą popularność trend.

Skąd ta wzrostowa tendencja? Przede wszystkim jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Unikamy żywności z niepewnych źródeł, chemicznie wzbogacanej, spryskiwanej, produkowanej nierzadko w sposób mający więcej wspólnego z przemysłem niż ogrodnictwem. Nic nie daje takiej pewności jak własna uprawa. Balkonowy ogród warzywny zapewne nie uwolni nas całkowicie od konieczności wizyt w sklepach, ale dostarczy radości i satysfakcji ze spożywania wyhodowanych własnymi rękami warzyw i ziół. A przy tym nasza balkonowa grządka wciąż może spełniać funkcję dekoracyjną - rośliny spożywcze z powodzeniem można łączyć z ozdobnymi.

W książce "Warzywa na balkonie" znajdują się opisy uprawy w pojemnikach kilkudziesięciu roślin jadalnych. W każdym opisie można znaleźć wiadomości na temat zastosowania danej rośliny w kuchni i właściwości leczniczych. W części ogólnej znalazły się informacje o wyborze pojemników i podłoża, produkcji rozsady warzyw, zabiegach pielęgnacyjnych, przydatnych technologiach i pomysłach.

Michał Mazik, praktykujący ogrodnik, dziennikarz i bloger od lat specjalizujący się w tematyce ogrodniczej, pomoże w zbudowaniu ogrodu warzywnego od podstaw i doradzi w najważniejszych kwestiach, które zebrał w tej książce:

  • dobór sadzonek i odpowiednich pojemników,
  • wybór ziemi i podłoża do wysiewu,
  • nawadnianie i nawożenie,
  • zabiegi pielęgnacyjne,
  • walka z chwastami i ze szkodnikami,

Podpowie także, co zrobić z ogrodem w czasie urlopu, jak zabezpieczyć go zimą, a latem osłonić przed skwarem. Jednym zdaniem - wyposaży w komplet wiedzy niezbędnej do tego, by cieszyć się smakiem własnoręcznie wyhodowanych na balkonie warzyw i ziół. Reszta, droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, w Twoich rękach.

Książka w sprzedaży od 16 marca 2021.

Serwis Murator.pl jest patronem medialnym książki "Warzywa na balkonie".

Warzywa na balkonie
Autor: materiały prasowe
Warzywa na balkonie
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE