"Warzywa na balkonie" - książka o balkonowej uprawie warzyw znanych i mniej znanych

2021-03-16 4:00

W książce "Warzywa na balkonie" znajdują się opisy uprawy pojemnikowej kilkudziesięciu roślin jadalnych. W każdym opisie można znaleźć wiadomości na temat zastosowania danej rośliny w kuchni i właściwości leczniczych.

Warzywa na balkonie
Autor: materiały prasowe "Warzywa na balkonie"

Pięknie ukwiecony, ozdobny balkon - wszyscy znamy ten widok. Może nawet sami mamy na balkonie namiastkę ogrodu. Rośliny ozdobne pomagają się zrelaksować i mają pozytywny wpływ na samopoczucie - to wiadomo nie od dzisiaj. Jednak uprawianie warzyw w domowych warunkach to jeszcze stosunkowo świeży, choć zyskujący coraz większą popularność trend.

Skąd ta wzrostowa tendencja? Przede wszystkim jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Unikamy żywności z niepewnych źródeł, chemicznie wzbogacanej, spryskiwanej, produkowanej nierzadko w sposób mający więcej wspólnego z przemysłem niż ogrodnictwem. Nic nie daje takiej pewności jak własna uprawa. Balkonowy ogród warzywny zapewne nie uwolni nas całkowicie od konieczności wizyt w sklepach, ale dostarczy radości i satysfakcji ze spożywania wyhodowanych własnymi rękami warzyw i ziół. A przy tym nasza balkonowa grządka wciąż może spełniać funkcję dekoracyjną - rośliny spożywcze z powodzeniem można łączyć z ozdobnymi.

W książce "Warzywa na balkonie" znajdują się opisy uprawy w pojemnikach kilkudziesięciu roślin jadalnych. W każdym opisie można znaleźć wiadomości na temat zastosowania danej rośliny w kuchni i właściwości leczniczych. W części ogólnej znalazły się informacje o wyborze pojemników i podłoża, produkcji rozsady warzyw, zabiegach pielęgnacyjnych, przydatnych technologiach i pomysłach.

Michał Mazik, praktykujący ogrodnik, dziennikarz i bloger od lat specjalizujący się w tematyce ogrodniczej, pomoże w zbudowaniu ogrodu warzywnego od podstaw i doradzi w najważniejszych kwestiach, które zebrał w tej książce:

  • dobór sadzonek i odpowiednich pojemników,
  • wybór ziemi i podłoża do wysiewu,
  • nawadnianie i nawożenie,
  • zabiegi pielęgnacyjne,
  • walka z chwastami i ze szkodnikami,

Podpowie także, co zrobić z ogrodem w czasie urlopu, jak zabezpieczyć go zimą, a latem osłonić przed skwarem. Jednym zdaniem - wyposaży w komplet wiedzy niezbędnej do tego, by cieszyć się smakiem własnoręcznie wyhodowanych na balkonie warzyw i ziół. Reszta, droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, w Twoich rękach.

Książka w sprzedaży od 16 marca 2021.

Serwis Murator.pl jest patronem medialnym książki "Warzywa na balkonie".

Warzywa na balkonie
Autor: materiały prasowe
Warzywa na balkonie
Autor: materiały prasowe