Ogród na Boże Narodzenie - świąteczna dekoracja ogrodu. ZDJĘCIA

2013-12-11 12:24

Warto przyozdobić ogród na Boże Narodzenie! Nie tylko wnętrza domów cieszą osiętnym wyglądem. Świąteczne dekoracje zobaczyć można także w wielu ogrodach. Zobacz pomysły na świąteczne dekoracje ogrodu. Ogród na Boże Narodzenie - zdjęcia.

ogrod-na-boze-narodzenie
Autor: photos.com Święty Mikołaj odwiedza ogród na Boże Narodzenie...

Świątecznie przystrojony ogród będzie znakomitą wizytówką naszego domu. Świecące wieczorem lampki rozwieszone na obsypanych śniegiem drzewach tworzą tajemniczą i odświętną scenerię. Jak ozdobić ogród na Boże Narodzenie?

Jak ozdobić ogród na Boże Narodzenie?

Najczęściej ozdabiając ogród na Boże Narodzenie wybieramy okazałe drzewko iglaste i rozwieszamy na nim łańcuchy lampek. Pamiętajmy, aby do ogrodu wybierać tylko takie lampki, które nadają się do wykorzystania na zewnątrz.

Czasem obok światełek na takiej zewnętrznej choince miejsce znajdą też różnokolorowe bombki lub inne bożonarodzeniowe ozdoby. Wtedy odświętnie ubrane drzewko będzie dekoracyjne nie tylko wieczorem i w nocy, ale także w ciągu dnia.

>>Przeczytaj też:

Świąteczne wieńce na drzwi. Jak ozdobić drzwi wejściowe na Boże Narodzenie >>>

Coraz częściej ustawiamy w ogrodzie świecące figury, na przykład Świętego Mikołaja w saniach ciągniętych przez renifery, bałwanka czy różnych zwierząt. Łańcuchy lampek rozwiesza się również na balustradach schodów czy na pozbawionych liści drzewach i krzewach albo ozdabia nimi ogrodowe budowle, takie jak altany czy trejaże.

Dobrym pomysłem jest udekorowanie chociaż jednego z drzew w ogrodzie różnymi owocami – jabłkami i orzechami. Z takiej świątecznej ozdoby ucieszą się zwierzęta odwiedzające nasz ogród.

Dekoracje na święta Bożego Narodzenia