Hiacynt w świątecznej dekoracji. Kompozycje z hiacyntów na Boże Narodzenie

2012-12-07 9:46 Opracowanie: Na podstawie materiałów prasowych Biura Kwiatowego Holandia

W okresie Bożego Narodzenia ozdabiamy wnętrza świątecznymi dekoracjami. Warto do przygotowania bożonarodzeniowych stroików wykorzystać kwitnące hiacynty - w doniczkach albo cięte. Dekoracje na Święta z hiacyntami.

Ciekawym pomysłem jest użycie do bożonarodzeniowych aranżacji hiacyntów w doniczkach, które są dostępne w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych już od listopada. Niezwykły zapach tych kwiatów i ich różnorodne barwy sprawiają, że pasują do każdego stylu i na każdą okazję – święta, Sylwester, noworoczne przyjęcie – zarówno jako dekoracja, jak i prezent.
Możemy wybierać wśród hiacyntów o kwiatach w kolorach: czerwonym, fioletowym, żółtym, różowym, pomarańczowym, niebieskim i białym oraz w ich licznych odcieniach. Dostępnych jest wiele odmian.

Świąteczne dekoracje z hiacyntami

Hiacynty można eksponować na wiele sposobów. Jednym z nich jest wydobycie piękna jego cebuli. Można ją umieścić w szklanym naczyniu, tak aby w wodzie zanurzone były jedynie korzonki. Udekorowana świątecznymi dodatkami będzie idealną ozdobą stołu bądź komody.
Inną propozycją może być świąteczna kompozycja złożona z kilku ustawionych obok siebie hiacyntów posadzonych w jednakowych doniczkach i ozdobionych świątecznymi dodatkami. Piękną aranżację można stworzyć eksponując na ozdobnym talerzu błyszczące bombki oraz hiacynty, których doniczki są przysłonięte korą lub mchem.
A może wystarczy ustawić obok siebie pojedyncze rośliny w szklanych wazonikach?

Pamiętajmy, że hiacyntom uprawianym w doniczkach należy zapewnić stałe nawodnienie i temperaturę 16–20 st.C. To sprawi, że zakwitną w ciągu trzech tygodni. Istotne jest, aby nie pozwolić na wysuszenie ziemi w doniczce. Przy właściwej pielęgnacji, hiacynty nie wymagają dodatkowych odżywek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE