Klimatyzacja w ogrodzie zimowym - kontrola nad temperaturą w oranżerii

2012-11-22 12:59

Jeżeli chcemy mieć pełną kontrolę nad temperaturą w ogrodzie zimowym, możemy zainstalować w nim klimatyzatory. Klimatyzacja w ogrodzie zimowym daje możliwość sterowania temperaturą o każdej porze roku.

Montaż klimatyzacji w ogrodzie zimowym to rozwiązanie kosztowne, i to nie tylko w momencie zakupu urządzeń, ale także w czasie ich eksploatacji. Pobierają one bowiem znaczną ilość energii elektrycznej. Umożliwiają za to utrzymywanie komfortowej temperatury – zarówno latem, jak i zimą (jeśli mają funkcję grzania). Możemy dobrać ich wydajność tak, by niezależnie od warunków zewnętrznych mogły przez cały rok zapewnić w ogrodzie zimowym temperaturę 20-24 stopni Celsjusza albo jedynie schładzać jego wnętrze w największe upały o kilka stopni i ewentualnie utrzymywać w nim dodatnią temperaturę zimą. Działanie klimatyzatora w trybie chłodzenia powoduje także osuszanie powietrza, więc jego zastosowanie eliminuje konieczność intensywnego wietrzenia ogrodu zimowego latem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie