Przydatne narzędzia do jesiennych prac w ogrodzie

2020-11-01 12:55 Materiał sponsorowany
Narzędzia do jesiennych prac w ogrodzie
Autor: Profix Wśród narzędzi niezbędnych do jesiennego porządkowania ogrodu znajdą się grabie do liści

Do jesiennych prac w ogrodzie potrzebujemy kilku sprawdzonych narzędzi: sekatorów, grabi, siekier, szpadli. Poznaj doskonałe narzędzia ogrodowe, które pomogą w jesiennym porządkowaniu ogrodu.

Jesienią pracy w ogrodzie jest dużo. Przed nadejściem chłodniejszych dni należy ogród uporządkować i przygotować do zimy. Do prac, które należy wykonać w ogrodzie jesienią należą grabienie liści, przekopywanie ziemi na grządkach (szczególnie w części warzywnej ogrodu i na rabatach jednorocznych), przygotowanie drewna do kominka na zimę, a także ścinanie przekwitłych kwiatów i cięcie pielęgnacyjne drzew, krzewów i pnączy.

Do przeprowadzenia tych prac potrzebujemy sprawdzonych narzędzi ogrodowych: funkcjonalnych, ergonomicznych i trwałych, wykonanych z lekkich i odpornych materiałów. Zatem przed rozpoczęciem jesiennych prac porządkowych w ogrodzie warto wybrać się do sklepu i wybrać narzędzia dobrej jakości, które z powodzeniem posłużą wiele lat. Poznaj narzędzia marki Proline, które znakomicie sprawdzą się w jesiennym porządkowaniu ogrodu.

Narzędzia do grabienia liści opadłych z drzew i krzewów

Grabie do liści Proline - charakteryzują się z jednej strony dużym stopniem wytrzymałości, a z drugiej - znakomitą elastycznością, dzięki czemu problem łamiących się zębów został wyeliminowany. Wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa. Zęby grabi do liści charakteryzują się sprężystością odpowiednia do ich zastosowania. Najbardziej elastyczne pazurki są w modelu 14313 (szerokość jednego zęba to 10 mm), nieco mniej w grabiach małych (14315), a najsztywniejsze w końcówce (14314). Grabie zaopatrzone są w wygodny system mocowania beznarzędziowego „click” (głowice pasują do wymiennych trzonków).

Zobacz grabie z oferty Proline

Narzędzia do cięcia - nożyce do gałęzi, sekatory

Nożyce do gałęzi Proline. Do wykonania ramion został wykorzystany nylon z dodatkiem włókna szklanego. Dzięki temu nożyce są lekkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe. Ostrze ze stali manganowej pozwala ciąć gałęzie z chirurgiczną wręcz precyzją. Mechanizm dźwigniowy zwiększa siłę cięcia i znacznie je ułatwia. Uwagę zwracają praktyczne gumowane rękojeści, które pozwalają pewnie trzymać nożyce w rękach, nawet w chwili aplikowania dużej siły. Część nożyc należących do linii Proline Premium została wyposażone w system regulowania długości ramion, dzięki którym można przycinać wyżej umiejscowione gałęzie, także te o większej średnicy.

Zobacz nożyce do gałęzi z oferty Proline

Narzędzia do rozłupywania drewna i karczowania

Siekiery to narzędzia, które w ogrodzie wykorzystuje się do różnych prac: usuwania gałęzi i konarów, ścinania niedużych drzew, wycinania grubych korzeni oraz karczowania pni pozostałych po ściętym drzewie, przygotowania drewna do kominka.

Siekiery Proline charakteryzują się wytrzymałym ostrzem wykonanym z wysokogatunkowej stali hartowanej indukcyjnie. Wykonany z kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym trzonek znakomicie absorbuje siłę powstałą w czasie uderzenia. Rozszerzający się kształt obucha sprawia, że z dużą łatwością wchodzi on w drewno i powoduje powstanie dodatkowych naprężeń skracających czas niezbędny do rozłupania szczapy. Obuch wykonany jest z kutej stali węglowej, pokryty nieprzywierającą teflonową powłoką. W siekierach Proline stabilne mocowanie głowicy w trzonku jest trwałe i odporne na powstawanie luzów. Każda siekiera dostarczana jest wraz z etui - narzędzie blokowane jest w nim specjalną zapinką, co pozwala je bezpiecznie transportować bez ryzyka skaleczenia. Trzonek zwieńczony jest antypoślizgową rękojeścią TPR. Miękkie wykończenie jest przyjazne dla dłoni, jest też czynnikiem minimalizującym możliwość przypadkowego wymsknięcia się siekiery z ręki w czasie pracy. Otwór w dolnej części rękojeści pozwala zawiesić narzędzie na czas przechowywania.

Zobacz siekiery i akcesoria z oferty Proline

Siekiery Proline
Autor: Profix Siekiery rozłupujące Proline dostępne są w czterech kategoriach wagowych

Narzędzia do przekopywania grządek - szpadle

Jesień to czas przekopywania grządek. Do tych prac używamy zazwyczaj szpadla. Wśród oferty narzędzi Proline do wyboru mamy szpadle proste oraz szpadle ostre (takie wykończenie, przypominające trójkąt, w zetknięciu z twardą glebą łatwiej się w niej zagłębia). Trzonki szpadli Proline wykonane są z drewna bądź z włókna szklanego - oba te surowce charakteryzują się stosunkowo niewielką wagą, są odporne na korozję. W trzonkach szpadli Proline (model: 14371, 14372) zastosowano jeszcze kilka udogodnień, które zwiększają komfort pracy. Po pierwsze, kiedy rozetniemy trzonek okaże się, że jego przekrój nie jest idealnie okrągły. W miejscu w którym opieramy dłoń (tą bliższą blachownicy) ma on kształt nieco spłaszczony, a wszystko to po to, żeby lepiej leżał w dłoni i stykał się z nią większą powierzchnią. Dodatkowo w tym miejscu dołożona została powierzchnia z miękkiego tworzywa sztucznego. Producent zadbał także o wygodę drugiej dłoni. Na szczycie trzonka zamontowano bardzo wygodny uchwyt w kształcie litery D. Jego rękojeść jest powlekana przyjemnym w dotyku tworzywem sztucznym. Metalowe części szpadli zabezpieczono specjalnym lakierem młotkowym, który skutecznie chroni przed korozją.

Zobacz szpadle z oferty Proline

Szpadle Proline
Autor: Profix Szpadel to sprzęt niezbędny do jesiennego przekopywania grządek
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Natalia | Ogrodolandia.pl
|

Jesień to czas wielu prac w ogrodzie, które zaowocują już na wiosnę!:) Zdecydowanie te wymienione narzędzia to ułatwiają i uprzyjemniają. Pozdrawiamy!