Podkaszarka - urządzenie do koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach

2016-05-18 13:34 Magdalena Niezabitowska-Krogulec

Podkaszarka to narzędzie ogrodnicze pomocne przy koszeniu trawy w miejscach, gdzie dostęp kosiarki jest utrudniony. Jeśli w ogrodzie są murki, a na trawniku są rabaty czy rosną drzewa, warto kupić podkaszarkę.

Nawet najlepsza kosiarka czasem zostawia niedokoszone miejsca (przy murkach, meblach, drzewach i rabatach). Można je przyciąć ręcznie nożycami do trawy, ale lepiej skorzystać z pomocy narzędzi zmechanizowanych. Na niewielkich trawnikach wystarczą nożyce akumulatorowe. Na większych efektywniejsze będą lekkie podkaszarki (trimery). Głowice tnące z żyłką (nożami lub tarczą w modelach przeznaczonych do wycinania zarośli) są osadzone na trzonkach, których długość zazwyczaj można dostosować do wzrostu operatora. Sama głowica także może mieć regulowane położenie, dzięki czemu da się nią przycinać powierzchnie zarówno poziome, jak i pionowe. Średnica koszenia to 20-40 cm.

Zanim dokonamy wyboru podkaszarki, sprawdźmy, jak się układa w rękach, czy wygodnie będzie nam nią manewrować, czy jest dobrze wyważona i nie za ciężka. Najlżejsze są podkaszarki elektryczne: na akumulator lub prąd sieciowy (o mocy do 500 W) – do 3 kg. Cięższe i mocniejsze – z silnikiem elektrycznym o mocy 1000 W oraz spalinowym – przydadzą się dopiero na dużej, rzadko koszonej działce.

Zobacz film: Jak kupować kosę spalinową

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
marchewa
|

No wiesz dobrze jest sprawdzić co się kupuję, ale wiele rzeczy ciężko ocenić bo mogą wyglądać na porządne. Ja miałam kosiarkę Ryobi, sprawdziła się jak już kupowałam podkaszarkę to też tej firmy, no i nie zawiodłam się. Mam ją długo, używam dużo bo taki ogród z zakamarkami i jest super.