Silikon neutralny do łazienki Perfect Seal – łagodne działanie dla mocnego efektu

2020-11-13 7:32 Materiał sponsorowany Bostik
Bostik silikon do łazienki
Autor: Bostik

Łazienka to pomieszczenie o dużym stopniu wilgotności, dlatego ważny jest dobór odpowiednich środków uszczelniających. Ich zadaniem jest zabezpieczenie wszelkich szczelin przed przenikaniem wody oraz rozwojem pleśni i grzybów. Tradycyjne silikony, ze względu na działanie kwasu octowego, nie nadają się do uszczelniania nowoczesnych materiałów wykończeniowych, takich jak np. laminaty, tworzywa sztuczne czy metale szlachetne. Odpowiedzią na potrzeby wykonawców profesjonalnych i majsterkowiczów jest PERFECT SEAL ŁAZIENKA SILIKON NEUTRALNY – nowoczesny produkt o odczynie obojętnym, bezpieczny dla większości powierzchni.

Silikony octanowe mają odczyn kwaśny i wykazują bardzo dobrą przyczepność do drewna, szkła i szkliwionej ceramiki. Mniej skutecznie jednak łączą się z tworzywami sztucznymi oraz powierzchniami betonowymi i tynkowanymi, co może skutkować powstawaniem nieszczelności.

Jak podkreśla Wiktor Loręcki, specjalista ds. produktu, segment uszczelniaczy, pian i klejów montażowych Bostik: „Beton, tynk czy powierzchnie gipsowe mają odczyn zasadowy – w połączeniu z silikonem octowym zachodzi duże ryzyko odspojenia. Dlatego, dla potrzeb zróżnicowanych powierzchni łazienkowych, opracowaliśmy PERFECT SEAL ŁAZIENKA SILIKON NEUTRALNY, który nie wydziela kwasu octowego. To preparat o odczynie neutralnym, wykazujący bardzo dobrą przyczepność do powierzchni wykonanych z tworzyw sztucznych. Jest bezpieczny dla płyt wapiennych, marmurowych oraz stali. Doskonale nadaje się także do wypełniania dylatacji w betonie”.

Zalety silikonu neutralnego

PERFECT SEAL ŁAZIENKA SILIKON NEUTRALNY to 100% silikon, dedykowany do uszczelniania połączeń wokół mebli, zlewów, blatów, listew oraz ścian. Odporność na rozwój grzybów czy pleśni sprawia, że jest to produkt idealny do zastosowania w mokrych pomieszczeniach, takich jak łazienki, pralnie, łaźnie i prysznice. Dzięki odczynowi neutralnemu preparat bardzo dobrze łączy się z większością materiałów budowalnych i jest bezpieczny dla ich struktury – nie powoduje odbarwień ani korozji. Można zatem z powodzeniem stosować go do uszczelniania powierzchni laminowanych, metalowych, akrylowych, emaliowanych oraz ceramicznych. Doskonale sprawdza się też przy uszczelnianiu szkła, betonu, kamienia, gipsu, drewna, żywic, PS, PU czy elementów wykonanych z PCW. To sprawia, że PERFECT SEAL ŁAZIENKA SILIKON NEUTRALNY jest skuteczny w działaniu oraz w pełni bezpieczny dla delikatnych powierzchni łazienkowej armatury: akrylowych wanien, brodzików, kabin prysznicowych, umywalek, toalet oraz baterii wannowych i umywalkowych. Jako produkt o kompleksowym działaniu, silikon ten skutecznie zapobiega przenikaniu wody oraz rozwojowi grzybów i pleśni we wszelkich łazienkowych szczelinach, solidnie zabezpieczając połączenia między ścianami, podłogami, meblami oraz blatami.

„Na uwagę zasługuje także doskonała obrabialność.” – podkreśla Wiktor Loręcki – „W produkcie tym skurcz i ubytek masy są bardzo niskie, dzięki czemu nie powstają szkodliwe naprężenia, a fuga jest gładka i równa. Obróbkę znacznie ułatwia zwarta struktura preparatu – nie rozlewa się on ani nie ścieka, dzięki czemu możemy łatwo i precyzyjnie obrobić wykonane za jego pomocą fugi”.

Silikon neutralny Perfect Seal Bostik
Autor: Bostik

Jak aplikować silikon neutralny? 

PERFECT SEAL ŁAZIENKA SILIKON NEUTRALNY cechuje charakterystyczna dla wszystkich propozycji Bostik wygoda aplikacji. Aby nałożyć produkt w wybrane miejsce, wystarczy zdjąć aplikator oraz obciąć końcówkę kartusza powyżej gwintu. Następnie należy nałożyć aplikator oraz obciąć go na szerokość spoiny – pod kątem 30° lub 45°. W celu dodatkowego zabezpieczenia przed zabrudzeniem powierzchni wokół wyznaczonego miejsca, warto po bokach szczeliny nakleić maskującą taśmę malarską. Taśma powinna zostać usunięta jak najszybciej po zakończeniu obróbki fugi, by zapobiec trwałemu przylgnięciu do uszczelnianej powierzchni. Po nałożeniu uszczelniacza, wystarczy spryskać powierzchnię spray’em Bostik Gładka Fuga, który ułatwia formowanie każdego rodzaju uszczelniaczy oraz zapobiega odbarwieniom, mętnieniu i matowieniu spoin. Następnym krokiem jest nadanie fudze pożądanego kształtu przy użyciu wygodnej szpachelki Bostik Perfect Seal. Po ponownej aplikacji spray’u należy w ciągu 8 minut wygładzić fugę, uzyskując jej finalny wygląd. Taka kolejność działań gwarantuje, że naprężenia będą rozkładać się prawidłowo, a fuga będzie nie tylko wyglądać estetycznie, ale też zapewni swobodne ściekanie wody i gruntownie zabezpieczy szczelinę.

Linia PERFECT SEAL
Silikon neutralny Perfect Seal Bostik

Autor: Bostik. Linia Perfect Seal

PERFECT SEAL to linia precyzyjnie działających, niezawodnych uszczelniaczy, opracowanych na podstawie wieloletnich doświadczeń marki Bostik. Wśród produktów dedykowanych do różnych zastosowań znalazły się m.in. Perfect Seal Kuchnia Silikon Neutralny, Perfect Seal Multi oraz Bostik Perfect Seal Dach, Balkony i Tarasy

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE