Piękne odmiany BEGONII na balkon i taras. Kwitnące rośliny balkonowe

2014-03-19 13:45 Opracowanie: na podstawie materiałów z firmy PLANTPOL

Begonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych, które każdego roku zdobią tysiące balkonów i tarasów. Poznaj piękne odmiany begonii polecane na balkony i tarasy.

Begonie to jedne z najbardziej popularnych roślin na świecie. Dzielą się na wiele serii i odmian. Wśród begonii znajdziemy zarówno formy zwisające, jak i wyprostowane.
Begonie znakomicie nadają się do uprawy w pojemnikach – donicach, skrzynkach czy wiszących koszach – na balkonach czy tarasach. Sprawdzą się także na rabatach w ogrodzie. Doskonałe do kompozycji z innymi roślinami.
Begonie z serii Cottage® charakteryzują się silnym wzrostem, a dodatkowo mocno się krzewią. Cottage® to atrakcyjna seria begonii o pełnych kwiatach w ciekawych barwach. Rośliny kwitną obficie cały sezon.

Nowości 2014: begonie z serii Cottage®

Wśród kwiatów balkonowych warto wymienić odmiany begonii z serii Cottage®: ‘Bright Red’, ‘Double Pink’, ‘Salmon’, ‘Vintage Pink’.

  • Begonia Cottage® ‘Bright Red’ . Begonia o wzniosło-zwisającym pokroju, średnim terminie kwitnienia. Ma czerwone kwiaty. Preferuje stanowisko półcieniste. Znakomicie nadaje się do wiszących pojemników oraz dużych donic.
  • Begonia Cottage® ‘Double Pink’. Odmiana begonii o silnym wzroście i wzniosło-zwisającym pokroju, o kwiatach pełnych, różowych i średnim terminie kwitnienia. Dobrze rośnie w miejscach półcienistych. Doskonała do wiszących pojemników i dużych donic.
  • Begonia Cottage® ‘Salmon’. Begonia o pełnych kwiatach w łososiowym kolorze. Charakteryzuje się silnym wzrostem, wzniosło-zwisającym pokrojem i średnim terminie kwitnienia. Nadaje się na stanowiska półcieniste. Do sadzenia w wiszących pojemnikach i dużych donicach.
  • Begonia Cottage® ‘Vintage Pink’. Ta odmiana begonii ma kwiaty pełne, kremowe z różowym odcieniem, wzniosło-zwisający pokrój i silny wzrost. Termin kwitnienia: średni. Preferuje stanowisko półcieniste. Najlepiej prezentuje się w wiszących pojemnikach i dużych donicach.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE