Te piękne odmiany begonii wybierz do ozdoby balkonu i tarasu

2014-03-19 13:45

Begonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych, które każdego roku zdobią tysiące balkonów i tarasów. Poznaj piękne odmiany begonii polecane na balkony i tarasy.

Begonie to jedne z najbardziej popularnych roślin na świecie. Dzielą się na wiele serii i odmian. Wśród begonii znajdziemy zarówno formy zwisające, jak i wyprostowane.

Begonie znakomicie nadają się do uprawy w pojemnikach – donicach, skrzynkach czy wiszących koszach – na balkonach czy tarasach. Sprawdzą się także na rabatach w ogrodzie. Doskonałe do kompozycji z innymi roślinami.Begonie z serii Cottage® charakteryzują się silnym wzrostem, a dodatkowo mocno się krzewią. Cottage® to atrakcyjna seria begonii o pełnych kwiatach w ciekawych barwach. Rośliny kwitną obficie cały sezon.

Begonie z serii Cottage®

Wśród kwiatów balkonowych warto wymienić odmiany begonii z serii Cottage®: ‘Bright Red’, ‘Double Pink’, ‘Salmon’, ‘Vintage Pink’.

  • Begonia Cottage® ‘Bright Red’ . Begonia o wzniosło-zwisającym pokroju, średnim terminie kwitnienia. Ma czerwone kwiaty. Preferuje stanowisko półcieniste. Znakomicie nadaje się do wiszących pojemników oraz dużych donic.
  • Begonia Cottage® ‘Double Pink’. Odmiana begonii o silnym wzroście i wzniosło-zwisającym pokroju, o kwiatach pełnych, różowych i średnim terminie kwitnienia. Dobrze rośnie w miejscach półcienistych. Doskonała do wiszących pojemników i dużych donic.
  • Begonia Cottage® ‘Salmon’. Begonia o pełnych kwiatach w łososiowym kolorze. Charakteryzuje się silnym wzrostem, wzniosło-zwisającym pokrojem i średnim terminie kwitnienia. Nadaje się na stanowiska półcieniste. Do sadzenia w wiszących pojemnikach i dużych donicach.
  • Begonia Cottage® ‘Vintage Pink’. Ta odmiana begonii ma kwiaty pełne, kremowe z różowym odcieniem, wzniosło-zwisający pokrój i silny wzrost. Termin kwitnienia: średni. Preferuje stanowisko półcieniste. Najlepiej prezentuje się w wiszących pojemnikach i dużych donicach.
Begonie. Jak je kupować i pielęgnować.

Najpopularniejsze rośliny na balkon. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 8
Co to za roślina?
Bakopa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE