Kwiaty doniczkowe w przedpokoju – możesz je tam postawić, jeśli przedpokój ma okno

2016-09-01 8:00 Opracowanie: redakcja serwisu

Kwiaty doniczkowe, którymi zdobimy nasze domy, mieszkania czy biura, do właściwego wzrostu potrzebują światła. Jeśli chcemy ustawić kwiaty doniczkowe w przedpokoju, musimy zapewnić im dostęp światła. Najlepiej, gdy w przedpokoju jest okno.

Kwiaty doniczkowe to częsty element dekoracji wnętrz. Praktycznie w każdym domu, mieszkaniu czy biurze są jakieś rośliny doniczkowe, które nie tylko upiększają pomieszczenia, ale także tworzą specyficzny klimat. Najczęściej rośliny w doniczkach ustawiamy w reprezentacyjnych pomieszczeniach, takich jak salony bądź pokoje dzienne. Kwiaty doniczkowe uatrakcyjniają także wygląd naszych kuchni czy sypialni. Najrzadziej dekorujemy roślinami przedpokoje, a to z tej przyczyny, że są to pomieszczenia zazwyczaj pozbawione okien i w związku z tym ilość docierającego do nich światła dziennego jest znikoma. A jak powszechnie wiadomo, roślinom do prawidłowego wzrostu potrzebne jest światło – bez jego dostępu wcześniej czy później zginą. Pamiętajmy też, że sztuczne oświetlenie nie zastąpi światła słonecznego.
Dlatego przedpokój, w którym chcemy uprawiać rośliny doniczkowe, powinien być wyposażony w okno. Najlepsze jest okno duże, bo zapewnia roślinom wystarczającą ilość światła, ale możemy ustawić rośliny doniczkowe w przedpokoju także wtedy, gdy okno jest niewielkie.

Okno w przedpokoju konieczne dla kwiatów doniczkowych

Jeśli okno w przedpokoju jest duże, albo okien tych jest wiele i przedpokój jest dobrze oświetlony, możemy w nim uprawiać większość roślin doniczkowych. Ustawmy je w przedpokoju jak najbliżej okna, ale w miejscu, w którym nie będą narażone na przeciągi i ciągłe dotykanie.
Jeśli okno w przedpokoju ma niewielkie rozmiary, wybierzmy takie gatunki, które z powodzeniem można uprawiać w miejscach lekko zacienionych. Te kwiaty doniczkowe można ustawić tam, gdzie ilość docierającego z okna światła dziennego jest mniejsza. Do takich roślin należy m.in. sansewieria, bluszcz, aspidistra czy skrzydłokwiat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE