Pomysły na 5 wyjątkowych dekoracji wielkanocnych [ZDJĘCIA]

2015-03-10 12:10 Opracowanie: redakcja serwisu

Wielkanoc to dobra okazja na wiosenną dekorację domu. Przedstawiamy 5 niebanalnych wielkanocnych dekoracji, które mogą zainspirować do wiosennej ozdoby wnętrz.

Wielkanoc to wiosenny czas radości i świętowania. W tym okresie warto świątecznie przyozdobić nasze wnętrza. Bogactwo wiosennych kwiatów: narcyzów, prymulek, szafirków, tulipanów czy hiacyntów, sprzyja tworzeniu kolorowych wielkanocnych dekoracji.

Elementy i kolory wielkanocnych dekoracji

Do wielkanocnych dekoracji przede wszystkim używa się wiosenne kwiaty, jaja i figurki zajączków bądź kurczaków. Chętnie wykorzystywanymi dodatkami są wstążki, kokardy i pióra. w wielkanocnych dekoracjach dominuje kolor żółty, ale nie jest to konieczność. Warto puścić wodze wyobraźni i pokusić się o stworzenie aranżacji w tonacjach różu, błękitu czy nawet czerwieni. Mocnym akcentem wiosennej dekoracji na Wielkanoc może być bukiet różnokolorowych tulipanów czy hiacyntów.

5 pomysłów na wielkanocne dekoracje

  • 1. Na niewielkim okrągłym stoliku tworzymy wielkanocną dekorację, ustawiając kaskadowo ścięte kwitnące gałęzie forsycji (można połączyć je z kwitnącymi pędami mirabelki), doniczkowe hiacynty w kolorze białym i szafirowym, cięte jaskry o ciemnoróżowej barwie oraz szafirowe dzwonki i zioła (bazylię i pietruszkę naciową - można wybrać inne gatunki) w ceramicznych doniczkach. Kompozycję uzupełnia koszyk pełen jajek oraz porcelanowe figurki zajączków.
  • 2.Wielkanocny stroik: kilka wydmuszek łączymy klejem florystycznym i owijamy pędami bluszczu. Jedno z jajek ozdabiamy zieloną wstążką a roślinny wianek uzupełniamy kilkoma ściętymi kwiatami szafirków i przebiśniegów oraz białymi piórkami. Dodatkiem są figurki wielkanocnych zajączków.
  • 3.  Bukiet z pudroworóżowych tulipanów ozdobionych białymi piórkami wstawiamy do metalowej, ażurowej osłonki. Dodatkowymi elementami tej wielkanocnej  dekoracji są małe wydmuszki z przepiórczych jajek i nieco większe wydmuszki z jajek kurzych pomalowanych pastelowymi farbami.
  • 4.Wiosenną wielkanocną dekorację łatwo zrobimy, ustawiając obok siebie ścięte pędy forsycji i bazie oraz doniczkowe wiosenne kwiaty: narcyzy, hiacynty i przebiśniegi. Bukiecik krótko ściętych tulipanów i narcyzów, wstawiony do kolorowego kubka, uzupełni tę barwną kompozycję.
  • 5. Pastelowa wielkanocna dekoracja: cięte goździki, szafirki i gerbery wstawiamy do dekoracyjnych szklanych naczyń powieszonych na ozdobnych hakach. Kompozycję uzupełniamy białymi piórami i niebieskimi wydmuszkami zawieszonymi na białych wstążkach.

Zobacz wyżej opisane wielkanocne dekoracje w galerii zdjęć

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE