Pomysły na 5 wyjątkowych dekoracji wielkanocnych [ZDJĘCIA]

2021-03-09 10:21

Wielkanoc to dobra okazja na wiosenną dekorację domu. Przedstawiamy 5 niebanalnych wielkanocnych dekoracji, które mogą zainspirować do wiosennej ozdoby wnętrz.

Wielkanoc to wiosenny czas radości i świętowania. W tym okresie warto świątecznie przyozdobić nasze wnętrza. Bogactwo wiosennych kwiatów: narcyzów, prymulek, szafirków, tulipanów czy hiacyntów, sprzyja tworzeniu kolorowych wielkanocnych dekoracji.

Elementy i kolory wielkanocnych dekoracji

Do wielkanocnych dekoracji przede wszystkim używa się wiosenne kwiaty, jaja i figurki zajączków bądź kurczaków. Chętnie wykorzystywanymi dodatkami są wstążki, kokardy i pióra. w wielkanocnych dekoracjach dominuje kolor żółty, ale nie jest to konieczność. Warto puścić wodze wyobraźni i pokusić się o stworzenie aranżacji w tonacjach różu, błękitu czy nawet czerwieni. Mocnym akcentem wiosennej dekoracji na Wielkanoc może być bukiet różnokolorowych tulipanów czy hiacyntów.

Przeczytaj też: Passiflora (męczennica) – roślina egzotyczna związana z Wielkanocą >>>

Oto 5 pomysłów na wielkanocne dekoracje:

wielkanocne-dekoracje
Autor: www.thinkstockphotos.com 1. Wielkanocna dekoracja z forsycjami, jaskrami, hiacyntami, dzwonkami i ziołami

Wielkanocna dekoracja - pomysł 1

Na niewielkim okrągłym stoliku tworzymy wielkanocną dekorację, ustawiając kaskadowo ścięte kwitnące gałęzie forsycji (można połączyć je z kwitnącymi pędami mirabelki), doniczkowe hiacynty w kolorze białym i szafirowym, cięte jaskry o ciemnoróżowej barwie oraz szafirowe dzwonki i zioła (bazylię i pietruszkę naciową - można wybrać inne gatunki) w ceramicznych doniczkach. Kompozycję uzupełnia koszyk pełen jajek oraz porcelanowe figurki zajączków.

wielkanocne-dekoracje
Autor: www.thinkstockphotos.com 2. Wielkanocny stroik - wianek z bluszczu

Wielkanocna dekoracja - pomysł 2

Wielkanocny stroik: kilka wydmuszek łączymy klejem florystycznym i owijamy pędami bluszczu. Jedno z jajek ozdabiamy zieloną wstążką a roślinny wianek uzupełniamy kilkoma ściętymi kwiatami szafirków i przebiśniegów oraz białymi piórkami. Dodatkiem są figurki wielkanocnych zajączków.

wielkanocne-dekoracje
Autor: www.thinkstockphotos.com 3. Wielkanocna dekoracja w pudrowych barwach: bukiet różowych tulipanów i kolorowe wydmuszki

Wielkanocna dekoracja - pomysł 3

Bukiet z pudroworóżowych tulipanów ozdobionych białymi piórkami wstawiamy do metalowej, ażurowej osłonki. Dodatkowymi elementami tej wielkanocnej dekoracji są małe wydmuszki z przepiórczych jajek i nieco większe wydmuszki z jajek kurzych pomalowanych pastelowymi farbami.

wielkanocne-dekoracje
Autor: www.thinkstockphotos.com 4. Wielkanocna dekoracja z wiosennych kwiatów, pędów forsycji i bazi

Wielkanocna dekoracja - pomysł 4

Wiosenną wielkanocną dekorację łatwo zrobimy, ustawiając obok siebie ścięte pędy forsycji i bazie oraz doniczkowe wiosenne kwiaty: narcyzy, hiacynty i przebiśniegi. Bukiecik krótko ściętych tulipanów i narcyzów, wstawiony do kolorowego kubka, uzupełni tę barwną kompozycję.

wielkanocne-dekoracje
Autor: Joanna Marciniak Wróblewska 5. Wielkanocna dekoracja w pastelowych barwach

Wielkanocna dekoracja - pomysł 5

Pastelowa wielkanocna dekoracja: cięte goździki, szafirki i gerbery wstawiamy do dekoracyjnych szklanych naczyń powieszonych na ozdobnych hakach. Kompozycję uzupełniamy białymi piórami i niebieskimi wydmuszkami zawieszonymi na białych wstążkach.

Kompozycja kwiatowa na Wielkanoc

Czy znasz polskie zwyczaje wielkanocne?

Pytanie 1 z 10
W koszyczku wielkanocnym nie może zabraknąć:
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE