Pomysły na 5 wyjątkowych dekoracji wielkanocnych [ZDJĘCIA]

2021-03-09 10:21

Wielkanoc to dobra okazja na wiosenną dekorację domu. Przedstawiamy 5 niebanalnych wielkanocnych dekoracji, które mogą zainspirować do wiosennej ozdoby wnętrz.

Wielkanoc to wiosenny czas radości i świętowania. W tym okresie warto świątecznie przyozdobić nasze wnętrza. Bogactwo wiosennych kwiatów: narcyzów, prymulek, szafirków, tulipanów czy hiacyntów, sprzyja tworzeniu kolorowych wielkanocnych dekoracji.

Elementy i kolory wielkanocnych dekoracji

Do wielkanocnych dekoracji przede wszystkim używa się wiosenne kwiaty, jaja i figurki zajączków bądź kurczaków. Chętnie wykorzystywanymi dodatkami są wstążki, kokardy i pióra. w wielkanocnych dekoracjach dominuje kolor żółty, ale nie jest to konieczność. Warto puścić wodze wyobraźni i pokusić się o stworzenie aranżacji w tonacjach różu, błękitu czy nawet czerwieni. Mocnym akcentem wiosennej dekoracji na Wielkanoc może być bukiet różnokolorowych tulipanów czy hiacyntów.

Przeczytaj też: Passiflora (męczennica) – roślina egzotyczna związana z Wielkanocą >>>

Oto 5 pomysłów na wielkanocne dekoracje:

wielkanocne-dekoracje
Autor: www.thinkstockphotos.com 1. Wielkanocna dekoracja z forsycjami, jaskrami, hiacyntami, dzwonkami i ziołami

Wielkanocna dekoracja - pomysł 1

Na niewielkim okrągłym stoliku tworzymy wielkanocną dekorację, ustawiając kaskadowo ścięte kwitnące gałęzie forsycji (można połączyć je z kwitnącymi pędami mirabelki), doniczkowe hiacynty w kolorze białym i szafirowym, cięte jaskry o ciemnoróżowej barwie oraz szafirowe dzwonki i zioła (bazylię i pietruszkę naciową - można wybrać inne gatunki) w ceramicznych doniczkach. Kompozycję uzupełnia koszyk pełen jajek oraz porcelanowe figurki zajączków.

wielkanocne-dekoracje
Autor: www.thinkstockphotos.com 2. Wielkanocny stroik - wianek z bluszczu

Wielkanocna dekoracja - pomysł 2

Wielkanocny stroik: kilka wydmuszek łączymy klejem florystycznym i owijamy pędami bluszczu. Jedno z jajek ozdabiamy zieloną wstążką a roślinny wianek uzupełniamy kilkoma ściętymi kwiatami szafirków i przebiśniegów oraz białymi piórkami. Dodatkiem są figurki wielkanocnych zajączków.

wielkanocne-dekoracje
Autor: www.thinkstockphotos.com 3. Wielkanocna dekoracja w pudrowych barwach: bukiet różowych tulipanów i kolorowe wydmuszki

Wielkanocna dekoracja - pomysł 3

Bukiet z pudroworóżowych tulipanów ozdobionych białymi piórkami wstawiamy do metalowej, ażurowej osłonki. Dodatkowymi elementami tej wielkanocnej dekoracji są małe wydmuszki z przepiórczych jajek i nieco większe wydmuszki z jajek kurzych pomalowanych pastelowymi farbami.

wielkanocne-dekoracje
Autor: www.thinkstockphotos.com 4. Wielkanocna dekoracja z wiosennych kwiatów, pędów forsycji i bazi

Wielkanocna dekoracja - pomysł 4

Wiosenną wielkanocną dekorację łatwo zrobimy, ustawiając obok siebie ścięte pędy forsycji i bazie oraz doniczkowe wiosenne kwiaty: narcyzy, hiacynty i przebiśniegi. Bukiecik krótko ściętych tulipanów i narcyzów, wstawiony do kolorowego kubka, uzupełni tę barwną kompozycję.

wielkanocne-dekoracje
Autor: Joanna Marciniak Wróblewska 5. Wielkanocna dekoracja w pastelowych barwach

Wielkanocna dekoracja - pomysł 5

Pastelowa wielkanocna dekoracja: cięte goździki, szafirki i gerbery wstawiamy do dekoracyjnych szklanych naczyń powieszonych na ozdobnych hakach. Kompozycję uzupełniamy białymi piórami i niebieskimi wydmuszkami zawieszonymi na białych wstążkach.

Kompozycja kwiatowa na Wielkanoc

Czy znasz polskie zwyczaje wielkanocne?

Pytanie 1 z 10
W koszyczku wielkanocnym nie może zabraknąć: