| muratordom.pl » Kuchnia » Zlewozmywaki i baterie » Rodzaje zlewozmywaków. Zlewozmywaki stalowe

Rodzaje zlewozmywaków. Zlewozmywaki stalowe

Zlewozmywaki stalowe są produkowane z wysokiej jakości szlachetnej stali nierdzewnej chromowo-niklowej. Często zlewozmywaki stalowe zróżnicowane są ze względu na sposób wykończenia powierzchni: faktura stali może być gładka polerowana (czasami określana jako jedwab) lub nieco chropowata (tzw. faktura len).

Ważną zaletą zlewozmywaków stalowych o chropowatej powierzchni jest to, że są na niej mniej widoczne ślady po wodzie oraz zarysowania.

Autor: Śmigielski Technika Kuchenna

Zlewozmywaki stalowe są odporne na wysoką tempertaurę (fot. Śmigielski Technika Kuchenna)

Zlewozmywaki stalowe łatwo utrzymać w czystości

Zlewozmywaki stalowe są odporne na wysokie temperatury i działanie wielu substancji, m.in. barwników czy słabych kwasów. Nie reagują również w żaden sposób na żywność. Korzyścią z posiadania takiego wyposażenia jest z pewnością skrócenie czasu przeznaczonego na jego pielęgnację. Wszystko, czego wymaga zlewozmywak stalowy to mycie ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń. Kamień usuwa się natomiast przy użyciu wody z octem. Regularne czyszczenie zapobiega zresztą osadzaniu się kamienia i zapewnia ładny wygląd sprzętu przez dłuższy czas. Należy jednak uważać na wybielacze i silne detergenty oraz unikać używania np. noży i tłuczków bezpośrednio na powierzchni zlewozmywaka.

Zlewozmywaki stalowe mają nowoczesny dizajn

Warto podkreślić, że zlewozmywaki stalowe obecnie coraz rzadziej przypominają tradycyjne i prosto zbudowane wyposażenie kuchenne, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Zlewozmywaki stalowe to obfitość kształtów i sposobów wykończenia. Z roku na rok pojawiają się bardziej nowoczesne propozycje, charakteryzujące się np. ciekawym ukształtowaniem rowków na ociekaczu. Ostatnie, designerskie rozwiązania to m.in. odpływy w kształcie kwadratu.

Przeczytaj dodatkowo:
Zlewozmywaki małe. Zlewozmywaki duże. Jak kupić...

Nawet w najmniejszej kuchni musi znajdować się kilka sprzętów, bez których niemożliwe byłoby...

Zasada działania baterii termostatycznej

Baterie termostatyczne, jak sama nazwa wskazuje, są wyposażone w układ utrzymywania stałej temperatury...

Kiedy wybierać baterie łazienkowe i kuchenne? Na...

Rozprowadzając rury do instalacji wodnej, zastanawiamy się czy to odpowiedni moment na wybór armatury...

Jaki zlewozmywak? Kiedy zlew jednokomorowy, a...

Zanim wybierzesz konkretny model zlewozmywaka, odpowiedz sobie na pytania: ile czasu spędzasz w  kuchni,...

Z jakich materiałów może być wykonany...

Obok tradycyjnych zlewozmywaków stalowych najlepsi producenci mają w ofercie także te wykonane z...

Czy zlew pod oknem to dobry pomysł? Wybierz...

Rzut okiem na piękny widok za oknem, to miłe oderwanie od codziennych obowiązków, np. mycia naczyń. Dlaczego...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.