| muratordom.pl » Budowa » Poddasze » Jak urządzić poddasze nowocześnie, romantycznie i rustykalnie? Porady stylisty

Jak urządzić poddasze nowocześnie, romantycznie i rustykalnie? Porady stylisty

W aranżacji poddasza liczą się pomysły na styl i na wykorzystanie nietypowej przestrzeni. Dzięki temu wystrój poddasza staje się niepowtarzalny. Zobacz, jak urządzić poddasze w 3 stylach: nowoczesnym, romantycznym i rustykalnym.

Poddasze w stylu rustykalnym

Podłoga i dach z desek wyglądają we wnętrzu ciepło, ale często zwyczajnie je przytłaczają. Wystarczy jednak, że zostaną pokryte bielą, by się to zmieniło. Jeśli w dodatku belki sufitowe pomalujesz kontrastowo, np. na czarno, przegonisz monotonię i podkreślisz nowoczesny charakter pomieszczenia. Te mocne akcenty trzeba jednak kolorystycznie zrównoważyć np. ciemnym blatem stołu lub zabudowy. Idealnie pasuje do takiego wnętrza mieszanka współczesnych i rustykalnych mebli.

Autor: Norbert Banaszyk/DADA

Skosy zacieśniają wnętrze na poddaszu. Wrażenie przestronności będize większe, jeżeli pochyłe płaszczyzny oraz podłoga będą jasne lub po prostu białe

Poddasze w stylu romantycznym

Konstrukcja dachu, zwłaszcza ta z widocznymi śladami historii ma niezaprzeczalny urok, ale dominuje we wnętrzu. Będzie z nią współgrało wyposażenie w dawnym stylu, jednak powinno mieć zdecydowany kolor, by nie przegrać rywalizacji. Plastikowe czy szklane sprzęty są za delikatne w tej konkurencji.

Poddasze nowoczesne

Na nowoczesnym poddaszu sprawdzą się jasna kolorystyka z kilkoma akcentami, meble o najprostszych liniach, bez grama ciężaru. Także z kółkami, dzięki którym wyglądają jeszcze lżej, a poza tym łatwo się je przestawia. Nowoczesnemu stylowi dobrze robi ocieplenie – głównie drewnianą podłogą i tkaninami.

Duże skosy na poddaszu - jak powiększyć wnętrze

Im większe skosy na poddaszu, które bardzo zacieśniają wnętrze, tym ważniejsze jest stworzenie wrażenia przestronności. Jak to zrobić? Pochyłe płaszczyzny oraz podłoga niech będą jasne lub po prostu białe. Jedynie ściany pionowe (działowe) mogą mieć mocniejszy kolor. Nie zagracaj pomieszczenia nadmiarem dodatków i mebli. Wybierz proste meble. Kompozycję ożywią takie o wyrazistym wybarwieniu, jak np. wenge.

Jak urządzić dużą łazienkę na poddaszu. Zobacz propozycje na przykładach projektów Muratora

Rodzinną, dużą łazienkę na poddaszu urządzamy w pobliżu sypialni. Zobacz, jak zaprojektować i...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Dlaczego oryginalne rolety i markizy to trafny...

Oryginalne rolety i markizy zapewnią uczucie optymalnego komfortu użytkowania poddasza. Na rynku istnieje...

Przesłony na okna dachowe. Jak dobrać i...

Zobacz, co zrobić, aby nie dopuścić do przegrzania się pomieszczeń pod dachem. Rodzaje przesłon zewnętrznych...

Remont poddasza - co powinieneś wiedzieć przed...

Strych przerobiony na poddasze użytkowe to miejsce na sypialnie, pokoje dziecięce, pokój...

Ocieplenie poddasza - sposoby i materiały do...

Żeby móc komfortowo mieszkać na poddaszu, musi być odpowiednio przeprowadzona izolacja dachu. Inaczej...

Mostki termiczne na poddaszu użytkowym. Jak...

Analizując straty ciepła w budynkach mieszkalnych, stwierdza się że dach stanowi potencjalnie największą...

Rolety zewnętrzne na oknach połaciowych a...

Rolety zewnętrzne posiadają wiele przydatnych funkcji, które pozwolą każdemu poczuć się bezpiecznie i...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.