Gwiazda betlejemska w nowoczesnych ozdobach na Boże Narodzenie. Zobacz piękne dekoracje świąteczne

2012-11-13 16:28
Poinsecja w kalendarzu adwentowym
Autor: STARS FOR EUROPE Ciekawy pomysł na kalendarz adwentowy. Wystarczy dodać do gwiazdy betlejemskiej kilka drobiazgów w postaci drobnych prezentów, wstążek, gałązek sosny i umieścić je w ładnym koszu.

Gwiazda betlejemska stworzy w domu przytulną atmosferę przed świętami Bożego Narodzenia - ociepli wnętrza nawet w największe mrozy, a zarazem przygotuje domowników na święta. Jak stworzyć z niej świąteczną ozdobę w nowoczesnym stylu? To łatwe - wystarczy poszukać inspiracji wśród naszych zdjęć z nowoczesnymi dekoracjami świątecznymi. 

Gwiazda betlejemska, czyli poinsecja podczas ostatnich dwóch miesięcy roku kalendarzowego jest obecna praktycznie wszędzie. Spośród roślin kwitnących zimą ma najwięcej wcieleń i to sprawia, że można znaleźć odpowiednią odmianę pasującą właściwie do każdego stylu.

W okresie Bożego Narodzenia poinsecje są gwiazdami wśród kwitnących roślin doniczkowych. Mimo ponurej aury za oknem ich kolorowe przykwiatki w kształcie gwiazdy oraz zielone liście wprowadzają powiew natury do domu, zapewniają dobre samopoczucie i świąteczną atmosferę. Poinsecje pochodzą z lasów liściastych Meksyku, gdzie jako krzewy dorastają do wysokości kilku metrów. Pierwsze odmiany o krótkich łodygach, które jako rośliny pokojowe były w stanie wytrzymać temperaturę ogrzewanych pomieszczeń wyhodowano w latach pięćdziesiątych XX wieku.

Obecnie te zimowe rośliny dostępne są w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Dzisiejsze odmiany są znacznie bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w pielęgnacji. Wystarczy odpowiednie stanowisko, właściwe podlewanie i pozytywne nastawienie, żeby odpłaciły się pięknym wyglądem przez dłuższy czas.Gwiazda betlejemska piękna dekoracja świąteczna

Gwiazda betlejemska - piękna dekoracja świąteczna domu

Gwiazdy betlejemskie dostępne są w różnych rozmiarach — od kilkucentymetrowej miniaturki, która idealnie pasuje do delikatnych, dziecięcych rączek, przez standardowej wielkości roślinę doniczkową, bujny krzak, aż po metrowy krzew. Paleta kolorów rozciąga się od czerwieni, przez kolor brzoskwiniowy, kremowy, różowy, biały, łososiowy, pomarańczowy, cynamonowy aż po cytrynowożółty. Dodajmy do tego szereg wariantów dwukolorowych — nakrapianych i z marmurkowymi wzorami. Odmiany mogą się różnić nawet kształtem liści. Pięknego wyglądu poinsecji dopełniają liście: o końcach ostrych, ząbkowanych, a niekiedy nawet karbowanych. Tak szeroki wybór to gwarancja znalezienia okazu odpowiedniego dla siebie. Największą liczbę odmian w szkółkach i centrach ogrodniczych można znaleźć w listopadzie. Jeżeli zależy ci na egzemplarzu o niepowtarzalnym kolorze czy kształcie, nie zwlekaj z zakupem.

Dekoracje na Boże Narodzenie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie