| muratordom.pl » Wnętrza » Przedpokoje » Przedpokój z ażurową półką. Meble do przedpokoju

Przedpokój z ażurową półką. Meble do przedpokoju

Pod szeroką półką umieściliśmy naprzeciw siebie dwie drewniane drabinki wykonane z listew. Taka prosta i tania konstrukcja daje możliwość dowolnej aranżacji.

Pod szeroką półką umieściliśmy naprzeciw siebie dwie drewniane drabinki wykonane z listew i pokryte bejcą dopasowaną do koloru mebli. Ażurowe przegrody dzielą wnękę na trzy części. W środkowej, pomiędzy drabinkami, wygospodarowaliśmy miejsce na wieszak, ubrania i półkę na buty.
Ta prosta i tania konstrukcja daje nam możliwość dowolnej aranżacji.
Latem, gdy nie potrzebujemy długich płaszczy, możemy ją wzbogacić o dodatkowe półki (ulokowane na różnej wysokości), na których umieścimy np. kosze z drobiazgami.
W bocznych niszach ustawiliśmy dwa wąskie pojemniki-komody na szaliki, czapki i buty. Nad nimi powiesiliśmy lustra podkreślające symetryczny podział wnęki.
Wyposażenie przedpokoju uzupełniają zamocowany na przeciwległej ścianie drewniany stolik na telefon i dwa ustawione przy nim krzesła.

Meble i dodatki

Wieszak Nyland, półka Nyland, krzesło Kaustby, stolik Norbo, pojemnik Linnan, szuflady Linnan, lampy Irsta, ramka Ribba, kartka Kort (IKEA); tapeta (Komfort); terakota Sahara, 30 x 30 cm (Ceramika Tubądzin).

Autor: Piotr Mastalerz

Pod szeroką półką zamontowano dwie drewniane drabinki, dzielące wnękę na trzy części. Pomiędzy nimi zamontowano wieszak na ubrania, a po obu stronach symetrycznie ustawiono praktyczne pojemniki na czapki i buty.

Autor: Piotr Mastalerz

Na wolnej ścianie przedpokoju zamontowano składany drewniany stolik na telefon. Wystrój uzupełniają dwa drewniane krzesła oraz owalne lustro.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Druga wersja przedpokoju zbudowana została tak, aby ukryć to, czym nie chcemy dzielić się z gośćmi. Zasłania, ale jednocześnie dzięki fakturze płyt i jej barwie, nie pomniejsza wnętrza. Na pawlaczu wokół przedpokoju zaprojektowano półki, które tworzą obniżony sufit. Jego środkowa część została zasłonięta rozsuwanymi płytami z lexanu. Na długiej wolnej ścianie ustawiono stolik i stojak z płyty MDF oraz zawieszono długie lustro.
W górnej części wnęki za ścianką z lexanu umieszczono drewniana półkę z wieszakiem na ubrania.
W dolnej zaś, umieszczono wykonana z blachy perforowanej półkę na buty, do której dopasowano fakturę wykładziny.

Autor: Piotr Mastalerz

Wnęka została zasłonięta rozsuwanymi ściankami z lexanu zamocowanymi na profilach do montażu płyt gipsowo-kartonowych. Wewnątrz umieszczono wieszaki na ubrania i wykonane z blachy perforowanej półki na buty.

Autor: Piotr Mastalerz

Wnęka została zasłonięta rozsuwanymi ściankami z lexanu zamocowanymi na profilach do montażu płyt gipsowo-kartonowych. Wewnątrz umieszczono wieszaki na ubrania i wykonane z blachy perforowanej półki na buty. Po środku wnęki zawieszono duże pionowe lustro.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić mały przedpokój w bloku? Inspiracje...

Przedpokój w bloku zazwyczaj bywa mały, wąski i ciemny. Funkcjonalne urządzenie tego wnętrza to nie...

Jak dekoracyjnie oświetlić przedpokój bez...

Oświetlenie przedpokoju moze być nie tylko funkcjonalne, ale i niezwykle efektowne. Podpowiadamy, jak za...

Urządzamy przedsionek, czyli jak zaplanować...

Przedsionek – nazywany wiatrołapem – choć zwykle niewielki, pełni wiele użytecznych funkcji. To...

Jak efektownie i komfortowo zaplanować i...

Moda na przestronne wielofunkcyjne przestrzenie zagościła również w strefie wejścia. Sprzyja wygodzie...

Podłogi idealne do przedpokoju. Te posadzki...

Podłoga w przedpokoju powinna być nie tylko ładna, ale przede wszystkim wytrzymała. Dlaczego warto wybrać...