logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15696

Remont dachu i elewacji domu z 1956

Historia tego domu rozpoczyna się w roku 1956 roku kiedy mój teść kupił działkę budowlaną leżącą przy trasie na Kraków przy Al. Krakowskiej. Rozpoczął budowę z trudnościami jak to wówczas bywało. Budynek nadawał się do zamieszkania w 1960r. W latach 1970/80 przeszedł modernizację /zmieniono dach tzw. kopertowy na dwuspadowy/ oraz zmieniono pokrycie dachu na eternit, który znajdował się do obecnej modernizacji, wymieniono 4 okna. Dwa okna są do chwili obecnej w niezmienionym stanie. W roku 1997 mój mąż stał się właścicielem posesji, a roku 2000 po śmierci swego ojca zamieszkaliśmy pod tym adresem. Przed skutkami hałasu i zapylenia dom chroniły ponad 40-letnie drzewa rosnące od strony ruchliwej i w fatalnym stanie trasy na Kraków.

Kiedy chcieliśmy remontować dom dowiedzieliśmy się o planowanej modernizacji trasy krakowskiej. W związku z jej rozbudową posesje znajdujące się w pobliżu miały być wykupione a domy zburzone. Żyliśmy w ciągłej niepewności i nie przeprowadzaliśmy żadnych prac remontowych. Tak było do 2015r. Na mocy Spec-Ustawy zostaliśmy wydziedziczeni z części działki wraz zadrzewieniem. Dom został pozbawiony naturalnej ochrony. W miarę normalizacji sytuacji własnościowej rozpoczęliśmy remont. Został zmieniony dach na budynku mieszkalnym i gospodarczym. Eternit zamieniony na blachę. Do końca  budynek został ocieplony styropianem i na to został położony tynk silikonowy. Termoizolację wykonały firmy działające na tym terenie. Projekt i kolorystka jest moim pomysłem. Jak widać na zdjęciach brak jest jeszcze całkowitego wykończenia / schody, balustrady, ogrodzenie, modernizacja budynku gospodarczego/ z bardzo prozaicznej przyczyny – braku środków finansowych. Oboje jesteśmy emerytami i odłożenie sporej kwoty wymaga dużego wysiłku.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY