Trwałość, wyciszenie, energia i oddychanie – MPFort 2F!

2024-03-29 10:07 Materiał sponsorowany

MPFort 2F to prawdziwy przełom w izolowaniu dachów. To efekt wielu lat doświadczeń, badań i zaawansowanych prac naukowców i inżynierów z Marma Polskie Folie oraz środków badawczo rozwojowych i laboratoriów Grupy Marma.

Ekran Mpfort Marma Polskie Folie
Autor: Marma Polskie Folie

Ekran MPFort 2F jest to podwójna, wysokoparoprzepuszczalna membrana produkowana według zgłoszonej do opatentowania, nowej metody wytwarzania. Charakteryzuje się tym, że oprócz bardzo wysokiej wytrzymałości i trwałości ma dodatkowe nowe cechy uzyskane dzięki połączeniu dwóch filmów. W środku każdej tradycyjnie produkowanej membrany wstępnego krycia (MWK) jest film, który zatrzymuje wodę, a przepuszcza parę wodną. W Ekranie MPFort 2F są dwa takie filmy połączone specjalną włókniną o pionowych włóknach tworzących dodatkową mikroprzestrzeń rozdzielającą, która między innymi powoduje tłumienie wysokich dźwięków. Taka własność jest absolutną nowością, szczególnie przydatną w dachach ocieplanych sztywnymi termoizolacjami piankowymi, które mają większą przewodność akustyczną od tradycyjnie stosowanych termoizolacji z wełny mineralnej.

Ekran Mpfort Marma Polskie Folie
Autor: Marma Polskie Folie

Nowoczesne i uniwersalne membrany do Twojego domu

Ekran MPFort 2F jest membraną bardzo uniwersalną, ponieważ może być stosowany jako uszczelnienie wszystkich pokryć leżących na latach (jako MWK) oraz jako warstwa poślizgowa pod pokryciami z płaskich blach łączonych na wszelkiego rodzaju rąbki. Jego grubość i materiał (polipropylen) powodują, że blachy są trwalsze, bo nie ulegają uszkodzeniom powstającym w trakcie ich codziennych ruchów termicznych. Blacha rozszerzając się i kurcząc pod wpływem zmian temperatur trze po podłożu i gdy leży bezpośrednio na drewnie, w którym znajdują się łby śrub lub gwoździ, przeciera się po kilku latach.

Wyraźnie więc widać, że Ekran MPFort 2F ma szczególnie znaczenie dla dachów pokrytych różnego typu blachami, które jak wiadomo łatwo przenoszą dźwięki , m.in. hałas powodowany opadami deszczu, wiatrem itp. Warto jeszcze zwrócić uwagę na ważny fakt, że MPFort 2F łączy niezwykłą odporność na mechaniczne uszkodzenia z doskonałą przenikalnością pary wodnej (sd) na poziomie 0,015 +0,06/-0,01 [m].

Ten przełomowy i wprowadzający nową jakość w izolowaniu dachów produkt został uhonorowany Złotym Medalem Podkarpackiego Rynku Budowlanego za innowacyjność i wyjątkowy wkład w poprawianie jakości życia.

Ekran Mpfort Marma Polskie Folie
Autor: Marma Polskie Folie
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Pozostałe podkategorie