dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

BUDOWA

| muratordom.pl » Budowa
 • Panoramiczne okna wąskoprofilowe w nowoczesnym domu....

  Duże przeszklenia to jeden ze znaków rozpoznawczych nowoczesnych domów energooszczędnych i pasywnych. Warto wiedzieć, że dzięki oknom wąskoprofilowym, możemy zyskać dodatkowe...
 • Okna dachowe do domu bez okapów

  Okna dachowe to doskonałe rozwiązanie do użytkowego poddasza - doświetlają wnętrze, umożliwiają przewietrzenie poddasza i zapewniają widok na zewnątrz. Okna produkowane obecnie to produkty najwyższej...
 • Książka "Piękne domy"

  Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych spośród publikowanych na łamach miesięcznika „Murator” w ciągu ostatnich...
 • Nowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Bosch. Duże...

  W ofercie Bosch Professional pojawiła się nowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 120-LI Professional. Zainteresuje ona wszystkich, którzy poszukują niewielkiego i poręcznego narzędzia do...
 • Płyty nad głowami – test wiedzy o sufitach podwieszanych

  Sufity podwieszane nie wychodzą z mody. Jeszcze kilka lat temu budowano je głównie po to, aby obniżać wysokość pomiedszczeń. Teraz stały się elementem architektonicznej koncepcji niejednego...
 • Jak łączyć różne posadzki, żeby ich powierzchnie...

  Aby posadzkę ceramiczną i posadzkę drewnianą lub jakiekolwiek inne dwie posadzki połączyć na jednym poziomie, trzeba odpowiednio dobrać rodzaj i grubość podkładów podłogowych. Sprawdź sam, jak...
  

STAN SUROWY

Zakupy materiałów budowlanych. Czy warto zaopatrywać się w lokalnych hurtowniach?

Zakupy materiałów budowlanych. Czy warto zaopatrywać się w lokalnych hurtowniach?

Możliwości zakupu materiałów budowlanych jest wiele. Czekają na nas duże markety, składy budowlane, sklepy internetowe. Można też nabyć produkty budowlane wprost od producenta. Czy nie lepiej zaopatrywać się w lokalnych hurtowniach?

Fundamenty tradycyjne czy płyta fundamentowa?

Fundamenty tradycyjne czy płyta fundamentowa?

Najczęściej decydujemy się na fundamenty tradycyjne czyli ławy i ściany. Niektórzy jednak posadawiają dom na betonowej płycie fundamentowej. Kiedy takie rozwiązanie jest korzystniejsze?

Z czego budować ściany zewnętrzne? Keramzytobeton i gazobeton

Z czego budować ściany zewnętrzne? Keramzytobeton i gazobeton

Keramzytobeton i beton komórkowy (gazobeton), to betony lekkie. Buduje się z nich ciepłe ściany jednowarstwowe, dwuwarstwowe lub trójwarstwowe. Poznaj zalety ścian zewnętrznych z bloczków lub pustaków keramzytobetonowych oraz z bloczków gazobetonowych.

Hydroizolacja fundamentów. Jak wybrać papę bitumiczną?

Hydroizolacja fundamentów. Jak wybrać papę bitumiczną?

Jednym z powszechnie stosowanych materiałów do hydroizolacyji fundamentów jest papa bitumiczna. Podpowiadamy, jak wybrać jej odpowiedni rodzaj i wykonać izolację przeciwwilgociową.

  

WYKOŃCZENIE

Dziura w płycie gipsowo-kartonowej. Jak naprawić okładzinę z płyt g-k

Dziura w płycie gipsowo-kartonowej. Jak naprawić okładzinę z płyt g-k

Gdy w okładzinie z płyt g-k pojawi się dziura, trzeba ją załatać, kawałkiem wyciętym z innej płyty gipsowo-kartonowej. Sam sprawdź, jakie to proste.

Jaki klej do płytek wybrać? Tajemnice zapraw klejących do glazury, gresu, kamienia i terakoty

Jaki klej do płytek wybrać? Tajemnice zapraw klejących do glazury, gresu, kamienia i terakoty

Aby uniknąć problemów z zamocowaniem płytek ceramicznych, gresu, płytek kamiennych na trudnych podłożach, w przeważającej większości przypadków należy stosować elastyczną zaprawę klejącą klasy C2. W niektórych sytuacjach trzeba zastosować mocniejsze odmiany klejów do płytek.

Kawalerka na poddaszu. Przytulne wnętrze pod skosami

Kawalerka na poddaszu. Przytulne wnętrze pod skosami

Niezbyt wysokie poddasze użytkowe o wielu skosach, niskiej ściance kolankowej i skomplikowanym rzucie stało się przytulnym i nowoczesnym mieszkaniem z antresolą. Oto jak wykańczano i urządzano kawalerkę na poddaszu.

Małe mieszkanie na poddaszu. METAMORFOZA WNĘTRZA, ZDJĘCIA

Małe mieszkanie na poddaszu. METAMORFOZA WNĘTRZA, ZDJĘCIA

Małe mieszkanie w starej kamienicy rozbudowano o poddasze. Dziś ma ono przestronny dwukondygnacyjny salon z antresolą, który w naturalny sposób zdobią elementy konstrukcyjne poddasza  – więźba i ceglana ściana kominowa. Zobacz matamorfozę wnętrza.

  

Budowa domu krok po kroku

Płyta g-k jest bardzo użyteczna. Można nią dowolnie zabudowywać pomieszczenia. Skos dachu, załamanie muru, belka konstrukcyjna? Wszystko można zabudować płytą g-k. Pokazujemy jak to dobrze zrobić, żeby płyta była wykończona estetycznie i nie pękała na złączeniach.

OKNA I DRZWI

Myjka do okien. Jak wybrać urządzenie do mycia okien? (FILM)

Myjka do okien. Jak wybrać urządzenie do mycia okien? (FILM)

Mycie okien to zazwyczaj przykry obowiązek. Jest jednak sprzęt, który znacznie usprawnia sprzątanie domu - myjka do okien. To urządzenie do mycia okien ma coraz większe grono zwolenników. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując myjkę do okien.

Dopasowanie stolarki otworowej do elewacji budynku i stylu posesji

Dopasowanie stolarki otworowej do elewacji budynku i stylu posesji

Dobieranie stolarki otworowej to nie lada zadanie. Podpowiadamy, jak zrobić to z głową, aby okna i drzwi korzystnie podkreśliły walory budynku, a nie stanowiły szpecącego element elewacji domu. Z jakich materiałów powinny być wykonane najlepsze okna do domu? Piękna, nowoczesna i bezpieczna stolarka drzwiowa.

Rodzaje drzwi wewnętrznych. Budowa i wykończenie drzwi

Rodzaje drzwi wewnętrznych. Budowa i wykończenie drzwi

Projekt domu określa liczbę drzwi wewnętrznych, ich rodzaj, wielkość i sposób otwierania. Zdarza się jednak, że w trakcie budowy wprowadzasz zmiany, związane na przykład z aranżacją wnętrz. Sprawdź, jakie rodzaje drzwi masz do wyboru.

Rolety zewnętrzne i okna antywłamaniowe. Zabezpieczenie domu przed złodziejem

Rolety zewnętrzne i okna antywłamaniowe. Zabezpieczenie domu przed złodziejem

Montaż rolet zewnętrznych oraz okien antywłamaniowych to sposób na zabezpieczenie domu przed złodziejami. Warto o tym pamiętać, szykując się do wymiany okien. Rolety antywłamaniowe można też zainstalować w ścianie i pozostawić stare okna.

POLECAMY! - PRODUKTY, NIERUCHOMOŚCI, KREDYTY, WYKONAWCY
ONI JUŻ ZBUDOWALI
Nietypowa architektura domu pasywnego. Budynek pasywny w stylu pałacowym.
Nietypowa architektura domu pasywnego. Budynek pasywny w...

Mylisz się, sądząc, że budynek w standardzie NF15 musi być prosty, pokryty dwuspadowym dachem i prawie pozbawiony okien od strony północnej....

Energooszczędny dom ekologiczny. Zbudowany z drewna i ogrzewany piecem
Energooszczędny dom ekologiczny. Zbudowany z drewna i...

Dom z bali modrzewiowych, ogrzewany glinianym piecem to z pewnością dom ekologiczny. Czy można przypuszczać, że jest on również energooszczędny? Okazuje...

Kamienne ściany i strzecha. Wiejski dom w nowoczesnej odsłonie
Kamienne ściany i strzecha. Wiejski dom w nowoczesnej...

Ten wiejski dom kryty strzechą nie wstydzi się swojego pochodzenia, przeciwnie – z dumą je eksponuje. Jest przy tym wygodny oraz funkcjonalny. Ma...

Muratordom.pl - wiodący w polskim internecie serwis o tematyce budowlano-wnętrzarskiej. Dział Budowa - porady z zakresu budowy domów od fundamentów po dach. Zobacz jak szukać działki, jakie projekty gotowe domów oferuje Murator, przeczytaj też historie budowy domów. Czy warto budować domy energooszczędne, czy potrzebne są świadectwa energetyczne. Sprawdź jakie trzeba spełnić formalności budowlane przy budowie domu. Zagadnienia z zakresu prawa budowalnedo: pozwolenie na budowę, rozbudowa domu, odległości na działce, przyłącza. Z czego budować ściany zewnętrzne i stropy. Niezawodne izolacje i systemy ociepleń. Co na dach: dachówki, blachodachówki, rynny. Okna i drzwi, konserwacja okna dachowego. Czym wykończyć elewacje, jak urządzić poddasze (zabudowa poddasza), jak zaplanować remont. Sucha zabudowa, płyty g-k.