Zobacz najładniejsze projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem. Tak możesz mieszkać

2024-04-26 12:26

Szukasz inspiracji? Prezentujemy najładniejsze projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem. Niezależnie od tego, czy planujesz mały dom z poddaszem użytkowym, czy może coś większego, w kolekcji Muratora z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Zobacz ciekawe projekty domów jednorodzinnych z poddaszem.

Z czego budować dom? Szkoła Budowania

Spis treści

  1. Najładniejsze projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem
  2. Wybrać dom z garażem dwustanowiskowym czy jednostanowiskowym?

Najładniejsze projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem

Wśród wielu projektów domów jednorodzinnych dużą popularnością cieszą się dziś te pozwalające wybudować dom z poddaszem użytkowym i garażem. Taki dom oferuje sporą przestrzeń nawet przy skromnych rozmiarach działki budowlanej, a garaż w bryle domu pozwala skutecznie chronić pojazdy przed warunkami atmosferycznymi.

Który spośród tysięcy projektów domów z poddaszem użytkowym i garażem wybrać? Przygotowaliśmy dla was wybór najładniejszych projektów domów nowoczesnych. Staraliśmy się, żeby były zróżnicowane – tak, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Pokazujemy też budynki o różnym metrażu – w galerii znajdziecie zarówno projekty domów z poddaszem użytkowym do 90 m², jak i do 120 m², a nawet znacznie większych.

Wybrać dom z garażem dwustanowiskowym czy jednostanowiskowym?

Przeglądając projekty domów z garażem, trzeba przede wszystkim być zdecydowanym na określoną wielkość garażu. Decyzja nie zawsze jest łatwa, bo z jednej strony zależy nam na przestrzeni, a z drugiej staramy się ograniczyć koszt budowy domu. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli aktualnie posiadamy tylko jeden pojazd, to garaż dwustanowiskowy jest bardziej przyszłościowy – jeżeli dorobimy się drugiego auta, nie będzie problemu, co z nim zrobić. Z kolei do tego momentu dodatkową przestrzeń można wykorzystywać w innych celach, np. do przechowywania rowerów.

Jaka powierzchnia garażu będzie optymalna? W przypadku domu z garażem jednostanowiskowym warto celować w garaż o wymiarach minimum 2,7 x 5,5 m – mniejszy garaż będzie ciasny i niewygodny w codziennym użytkowaniu. Przy garażu dwustanowiskowym najlepiej nie schodzić poniżej 5,6 x 5,6 m – to już naprawdę mały garaż na dwa samochody, choć wciąż funkcjonalny. Oczywiście jeśli możemy pozwolić sobie na większy garaż, warto to zrobić – zyskamy przestrzeń na przechowywanie rzeczy.