Dlaczego warto wymienić okna dachowe na nowe?
Jak zmieniały się okna dachowe, co potrafią dzisiaj, a co jeszcze kilkadziesiąt lat temu pozostawało w sferze marzeń. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć ich wymianę i co możesz dzięki temu zyskać! Wiosna to dobry czas na wymianę okien.
Tym bardziej, że osoby, które zdecydują się na zakup okna dachowego VELUX, i w terminie od 2 kwietnia do 28 maja 2024 zarejestrują się na stronie www.velux.pl/markiza-1zl otrzymają markizę zewnętrzną MHL za 1 zł!
Od podstawowych parametrów termoizolacyjnych do wysokiej jakości energooszczędnych rozwiązań
Pierwsze okna dachowe pojawiły się w polskich domach w latach 90-tych. Wówczas spełniały one wymagane standardy i były opracowywane z największą starannością i najlepszą wiedzą w danym czasie. Jeśli jednak chodzi o parametry izolacyjne, okna dachowe sprzed kilkudziesięciu lat, nawet w bardzo dobrym stanie, nie mogą się równać z nowoczesnymi oknami dachowymi. Dlatego warto je wymienić, szczególnie, że obecnie oferowane rozwiązania VELUX są znacznie bardziej energooszczędne i funkcjonalne.
Okna dachowe VELUX mają bardzo dobre parametry izolacyjne. Zaawansowana technologicznie powłoka skutecznie zatrzymuje ciepło w domu, a w połączeniu z innowacyjną międzyszybową ramką TPS gwarantuje jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i stratami ciepła. Dzięki czemu w przypadku wymiany okna dachowego na nowe okno dachowe VELUX z linii Standard Plus, straty ciepła mogą zmniejszyć się nawet o ponad 60 proc.,1, a o blisko 60 proc.2. Co równie ważne, zwłaszcza latem, zapobiegają one przegrzewaniu się pomieszczeń.
Dlatego decydując się na wymianę i montaż nowych okien dachowych, warto wybierać te wysokiej jakości i energooszczędne. Nowoczesne, wysokiej jakości okna dachowe VELUX, mogą mieć znaczący wpływ na zmniejszenie energochłonności budynku, a w dłuższej perspektywie na zmniejszenie globalnego zużycia energii, w przypadku którego budynki stanowią około 40 proc.
Od okien drewnianych do drewniano-poliuretanowych, niewymagających konserwacji
Od zawsze okna dachowe były wyłącznie z naturalnego drewna, i nieustannie cieszą się one powodzeniem na polskim rynku, bo pasują do większości wnętrz. Są wykonane z drewna sosnowego pokrytego bezbarwnym lakierem na bazie wody, który chroni je przed zabrudzeniami i wilgocią.
Firma VELUX do swojej do oferty wprowadziła także opatentowane okna drewniano-poliuretanowe, niewymagające konserwacji. Zostały one wykonane w technologii rdzenia drewnianego, pokrytego poliuretanem malowanym na biało. Ich gładka powierzchnia jest odporna na działanie wody i bardzo łatwa w czyszczeniu. Z tego względu są niezastąpione w kuchni lub łazience, ale równie dobrze będą prezentować się w sypialni czy pokoju dziecięcym.
Od okien jednokomorowych do energooszczędnych pakietów 3-szybowych
Kilkadziesiąt lat temu dostępne były tylko jednokomorowe okna dachowe. Jednak obecnie standardem są już okna trzyszybowe, dostępne zarówno w ofercie podstawowej, jak i linii Standard Plus, dzięki czemu wysokiej jakości energooszczędne rozwiązania są dostępne dla szerokiego grona odbiorców.
W trzyszybowych oknach VELUX zastosowano nowoczesny pakiet szyb składających się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem, dzięki czemu okna posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne, a zastosowana dodatkowa uszczelka jeszcze lepiej chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność. Specjalna konstrukcja szyby zapewnia również wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia. W oknie VELUX Standard Plus szyby są łącznie o 30% grubsze.
Okna trzyszybowe, oprócz swoich właściwości izolacyjnych, stanowią skuteczną barierę dla hałasów dobiegających z zewnątrz, zapewniają ciszę i spokój.
Od jednego okna dachowego do okien dachowych montowanych w zestawach!
Dawniej w pokoju na poddaszu zwykle znajdowało się jedno okno dachowe. Dzisiaj zauważalny jest trend otwierania przestrzeni domowych na otoczenie zewnętrzne. Coraz częściej wybierane są duże przeszklenia, które pozwalają nam się cieszyć widokiem za oknem. Nic dziwnego, ponieważ obecnie spędzamy jednak 90 proc. czasu w pomieszczeniach, bez wystarczającej ilości światła dziennego i świeżego powietrza, zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej osób pracuje z domu. Jak wynika z badań naukowych, może być to szkodliwe dla naszego zdrowia i samopoczucia oraz negatywnie wpływać na zdolności poznawcze.
Dlatego chcąc poprawić komfort mieszkania na poddaszu i zyskać jasne, przestronne i pełne świeżego powietrza wnętrze, warto rozważyć montaż okien dachowych w zestawach, czyli kilku okien obok siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko lepiej doświetlimy wnętrza, ale też zadbamy o zdrowie i samopoczucie.
1 poprzednie okno Uw = 2,8 W/m2K, nowe okno dachowe Standard Plus Uw = 1,0 W/m2K2 poprzednie okno Uw= 2,8 W/m2K, nowe okno dachowe Standard Uw = 1,1 W/m2K