dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

INSTALACJE

| muratordom.pl » Instalacje
  

OGRZEWANIE DOMU

Ogrzewanie olejowe w domu jednorodzinnym. Jaki kocioł olejowy wybrać?

Ogrzewanie olejowe w domu jednorodzinnym. Jaki kocioł olejowy wybrać?

Olej opałowy podobnie jak gaz płynny jest wykorzystywany do ogrzewania domów jednorodzinnych oddalonych od sieci gazu ziemnego. Ogrzewanie olejowe jest rozwiązaniem równie wygodnym jak ogrzewanie gazem ziemnym, ale jest od niego droższe i inwestycyjnie, i eksploatacyjnie.

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Zatrucie czadem jest przyczyną śmierci kilkudziesięciu osób rocznie. Dlatego warto wiedzieć, jak można zminimalizować zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla. Czasem wizyta kominiarza i sporadyczne przeglądy przewodów kominowych nie są wystarczające.

Przewody grzejne zabezpieczą rury kanalizacyjne, zawory i zbiorniki przed mrozem

Przewody grzejne zabezpieczą rury kanalizacyjne, zawory i zbiorniki przed mrozem

Trzaskający mróz bywa czasami przyczyną pękających rur wodociągowych i kanalizacyjnych, zbiorników na olej czy uszkodzonych zaworów. Aby uniknąć tego typu awarii, warto zabezpieczyć te miejsca za pomocą kabli grzejnych. Oto kilka cennych informacji dotyczących instalacji kabli grzejnych.

Piec gazowy zamiast pieca węglowego - czy to się opłaca?

Piec gazowy zamiast pieca węglowego - czy to się opłaca?

Czy zmiana pieca węglowego na piec gazowy, jako główne urządzenie grzewcze instalacji centralnego ogrzewania, może spowodować jakieś trudności? Okazuje się, że tak. Przekonaj się jakie konkretnie warunki trzeba spełnić i czego się spodziewać, kiedy zdecydujesz się na piec gazowy zamiast węglowego.

  

INSTALACJA ELEKTRYCZNA

Wieszanie żyrandola. Obejrzyj filmową instrukcję

Wieszanie żyrandola. Obejrzyj filmową instrukcję

Najlepiej, żeby żyrandol zawiesił elektryk. Można to jednak zrobić samodzielnie. Musisz jednak wziąć sobie do serca kilka zasad bezpieczeństwa i postępować zgodnie z tą instrukcją.

Co zrobić, żeby instalacja elektryczna w domu nie stanowiła zagrożenia?

Co zrobić, żeby instalacja elektryczna w domu nie stanowiła zagrożenia?

Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym musi być zaprojektowana i wykonana zgodnie z przepisami. Ponadto, musi być odpowiednio zabezpieczona, aby podczas korzystania z niej nie doszło do porażenia prądem czy zwarcia, a w konsekwencji pożaru. Nie bez znaczenia jest również jej właściwe użytkowanie przez mieszkańców.

Centralne odkurzanie w złotówkach

Centralne odkurzanie w złotówkach

Z jednej strony dodatkowe instalacje to zawsze dodatkowe koszty. Czy jednak późniejszy komfort nie jest wystarczającym powodem by zainwestować?

Centralne odkurzanie. Bez kurzu i hałasu

Centralne odkurzanie. Bez kurzu i hałasu

Są kraje, w których centralne odkurzanie od lat jest standardowym wyposażeniem domu - jak bieżąca woda czy kanalizacja. Również w Polsce właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej instalują centralny odkurzacz, jako skuteczny, cichy i wygodny sposób na utrzymanie czystości w domu. 

  
Zamiast piecyka gazowego

W ofercie Vaillant jako alternatywę mamy elektryczne trójfazowe podgrzewacze wody. Proponuję kontakt z najbliższą firmą autoryzowaną Vaillant bądź infolinią w celu...

Przeglądy urządzeń

Kozy, czyli piece wolno stojące mają wszystkie walory zamkniętych kominków, ale można je montować również tam, gdzie na kominek jest za mało miejsca. Zabraliśmy dla Was 16 pieców kominkowych, wśród których każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

WODA I KANALIZACJA

Jak doprowadzić rury kanalizacyjne do urządzeń sanitarnych w łazience?

Jak doprowadzić rury kanalizacyjne do urządzeń sanitarnych w łazience?

Jeśli przy okazji remontu łazienki chcesz zmienić ustawienie sedesu, wanny lub brodzika, to musisz pamiętać o instalacji kanalizacyjnej i prawidłowym rozprowadzeniu rur. Sprawdź, jak wykonać odpływy i doprowadzić rury do urządzeń sanitarnych. Z jakiego materiału wykonać instalację?

Przyłączenie domu do wodociągu i kanalizacji. Formalności krok po kroku

Przyłączenie domu do wodociągu i kanalizacji. Formalności krok po kroku

Wodociągi i kanalizacja to jedna z najistotniejszych kwestii dla wszystkich budujących dom. Aby skorzystać z możliwości przyłączenia do lokalnych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, musisz dopełnić szeregu formalności. Oto poradnik krok po kroku, jak to zrobić, aby posiadać przyłącze do wodociągu i kanalizacji.

Rury do wody: miedziane kontra PVC

Rury do wody: miedziane kontra PVC

Jakie rury wybrać do instalacji grzewczej i wodnej? Jakie właściwości mają rury miedziane, a jakie z PVC? Czy można je zastosować do każdej instalacji? Dowiesz się z naszego instalacyjnego poradnika.

Izolacja instalacji wodnej i c.o. - doskonały sposób na ograniczenie strat ciepła

Izolacja instalacji wodnej i c.o. - doskonały sposób na ograniczenie strat ciepła

Remont domu jest doskonałą okazją, by założyć nową instalację wodną,  kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. Pomimo ocieplenia budynku i wstawienia w nim nowych okien, zgodnie z prawem instalację należy dodatkowo osłonić otuliną, by ograniczyć straty ciepła. Podpowiadamy, jaką grubość powinna mieć izolacja, w zależności od...

POLECAMY! - PRODUKTY, NIERUCHOMOŚCI, KREDYTY, WYKONAWCY
WENTYLACJA I KLIMATYZACJA
Jak zbudować GWC? Porównaj wady i zalety różnych gruntowych wymienników ciepła
Jak zbudować GWC? Porównaj wady i zalety różnych gruntowych...

Gruntowy wymiennik ciepła to element systemu wentylacji z odzyskiem ciepła. Na pewnej głębokości temperatura jest na stałym poziomie, dzięki czemu...

Kratki wentylacyjne. Ozdobne, metalowe, z tworzywa – jakie wybrać?
Kratki wentylacyjne. Ozdobne, metalowe, z tworzywa – jakie...

Kratki wentylacyjne w domach z wentylacją grawitacyjną muszą być w każdej kuchni i łazience, a także pomieszczeniach technicznych i gospodarczych bez okien....

Domy pasywne bez centralnego ogrzewania, za to z rekuperatorem
Domy pasywne bez centralnego ogrzewania, za to z...

W koncepcję domu pasywnego jest wpisany brak typowej instalacji centralnego ogrzewania. Za to rekuperator jest jego nieodłącznym elementem. Sprawdź, czy...

Biblioteka muratora 894 PUBLIKACJE
Grzejniki schowane w podłodze Grzejniki schowane w podłodze

Doskonale ogrzewają wnętrze, chronią przed napływem zimnego powietrza z tarasów i balkonów, są świetnym uzupełnieniem ogrzewania podłogowego. I – co ważne –...

Inteligentny dom - Murator pomaga Inteligentny dom - Murator pomaga

  Kiedy dom staje się inteligentny? Wtedy, gdy zainstalowane w nim elementy infrastruktury technicznej połączy się w jeden zautomatyzowany system, który będzie można...

30 lat w instalacjach 30 lat w instalacjach

Tak się złożyło, że 30 lat temu rozpocząłem budowę domu. Trwała cztery lata, bo wtedy nie było to takie łatwe zadanie jak dzisiaj. Na rynku pojawił się...

Muratordom.pl - wiodący w polskim internecie serwis o tematyce budowlano-wnętrzarskiej. Dział Instalacje – zobacz jak i czym ogrzewać dom, w jaki sposób zrobić centralne ogrzewanie, czym się różną kotły gazowe, kotły olejowe i kotły na pelety. Poznaj ekologiczne źródła energii - pompy ciepła, rekuperatory, kolektory słoneczne, wiatraki. Sprawdź zalety ogrzewania elektrycznego. Co jest lepsze - ogrzewanie podłogowe czy grzejniki. Dowiedz się jak powinna wyglądać domowa instalacja ciepłej i zimnej wody, instalacja kanalizacyjna, jak dobrać wielkość szamba. Sprawdź czy warto budować przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jakie są zasady wykonania domowej instalacji elektrycznej oraz jak zamontować alarm (instalacja alarmowa). Czy opłaca się wentylacja z odzyskiem ciepła. Jakie są koszty klimatyzatorów. Czy warto inwestować w inteligentny dom.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.