logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15471

Przebudowa domu

Na początku 2016 roku sprzedaliśmy 10-letni dom jednorodzinny i kupiliśmy lokal mieszkalny z 1923 roku, żeby być bliżej rodziny. Wielu znajomych łapało się za głowę, dowiadując się o naszym posunięciu, ale my wiedzieliśmy, że to dobra decyzja. Wygląd lokalu przed remontem to był obraz nędzy i rozpaczy, jednak nas to nie zrażało. Najważniejszy był mocny, kamienny fundament i zdrowe ściany z przedwojennej cegły.

W lokalu wyremontowane zostało wszystko - od posadzki po dach. Kompleksowego remontu podjęła się firma Reissbud z Gdańska.

Zdemontowano komin oraz zdjęto i zutylizowano eternit. Wymieniono całe odeskowanie dachu, została położona blachodachówka Ruukki, a jako izolację poddasza wykorzystaliśmy piankę poliuretanową.

Zamontowano okna dachowe Velux z górnym otwieraniem (bardzo bezpieczne przy małych dzieciach) i wydzielono na poddaszu 3 pomieszczenia: 2 pokoje dziecięce oraz makietownię (hobby męża). Zdemontowano stary strop, dzięki temu odkryte zostały piękne, prawie 100-letnie legary. Oczyszczono je z wapna, zaimpregnowano i polakierowano.

Położono nową podłogę na całym poddaszu.

Na parterze starą, drewnianą przybudówkę zastąpiono murowaną.

Zerwano wszystkie stare podłogi i wszędzie skuto tynki.

W salonie powiększono otwór okienny, dzięki czemu powstało wyjście do ogrodu.

Wylano posadzkę metodą tradycyjną (chudziak, izolacja, posadzka) oraz położono nowe tynki.

Położono nową instalację elektryczną na parterze i poddaszu, wymieniono licznik z 1-fazowego na 3-fazowy i wyprowadzono go na zewnątrz budynku.

Zamontowano nową instalację wodno-kanalizacyjną oraz CO.

Do budynku doprowadzono przyłącze gazu ziemnego i zamontowano piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100.

Przebudowano pomieszczenia na parterze, dzięki czemu powstało WC z kotłownią oraz łazienka, której wcześniej nie było.

Teraz znajomi mówią,że mamy piękne i przytulne miejsce na ziemi.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY