Oszczędność wody, higiena i wygoda użytkowania. Poznaj stelaże podtynkowe AQUA

2024-04-16 10:58 Materiał sponsorowany

Wybierając nowoczesny podtynkowy system spłukujący możemy dokonać redukcji zużycia wody do 20 tys. litrów rocznie przy 4-osobowej rodzinie. Zobacz, jak to zrobić!

Oszczędność wody z CERSANIT
Autor: CERSANIT

Woda jest niezwykle cenna, ponieważ jej zasoby są ograniczone. Dlatego warto w domu wykorzystywać urządzenia pozwalające na ekonomiczne nią gospodarowanie. Jest niezwykle ważne, żeby używać jej tylko tyle, ile jest niezbędne do osiągnięcia celu. Korzystając z toalety, można ograniczyć ilość wody potrzebnej do spłukiwania. Nowoczesne stelaże podtynkowe AQUA (pneumatyczne lub mechaniczne) dają następującą możliwość regulacji zakresów spłukiwania:

  • 3 lub 6 l,
  • 3 lub 5 l,
  • a nawet 2 lub 4 l.

Zakres spłukiwania reguluje się zależnie od rodzaju zakupionej miski zawieszanej.

Oszczędność wody z CERSANIT
Autor: CERSANIT

Jak oszczędzać wodę w toalecie?

Odpowiednia regulacja ilości wody używanej do spłukiwania pozwala ją oszczędzać. Sprawia również, że woda nie będzie wychlapywała się z miski zawieszanej. To bardzo istotne przy miskach, w których nie ma kołnierza. Jeśli wybierzemy stelaż podtynkowy mechaniczny, możemy regulować też siłę wyrzutu wody. Oprócz odpowiedniego dozowania ilości wody ustawiamy również na zaworze spustowym dynamikę strumienia wody. To istotne przy wybranym modelu miski – odpowiednia regulacja wyeliminuje problem rozchlapywania wody na zewnątrz miski zawieszanej.

Jaką miskę wybrać do stelaża AQUA?

Wybierając miskę z wirowym systemem spłukiwania CERSANIT VORTEX lub z technologią CleanOn, możemy ustawić także oszczędne spłukiwanie.

Najbardziej oszczędne i zarazem skuteczne jest spłukiwanie wirowe. Przy tej technologii możemy ustawić zawór spustowy na 2 lub 4 l wody! Dzięki temu w domu z 4-osobową rodziną możemy zredukować zużycie wody nawet do 20 tys. litrów rocznie.

W przypadku bezkołnierzowych misek zawieszanych ustawienie zaworu pozwoli na optymalne zużycie wody – 3/ 5 l lub 2/ 4 l (wirowe spłukiwanie).

Zarówno w technologii wirowej CERSANIT VORTEX, jak i CleanOn odpowiednio wyregulowany strumień wody dokładnie myje całą wewnętrzną powierzchnię muszli i pozostawia ją czystą i świeżą.

Wybór przycisku

Żeby korzystać z funkcji oszczędzania wody, firma Cersanit oferuje do stelaży podtynkowych AQUA dwudzielne przyciski spłukujące. Wybierając odpowiedni klawisz przycisku, możliwe jest spłukiwanie małe lub duże. W przypadku małego spłukiwania mogą to być 2 lub 3 l wody. Duże spłukiwanie to 4 lub 5, lub 6 l w zależności, jak ustawimy zawór spustowy i jaką wybierzemy miskę lub gotowy zestaw stelaż plus miska.

Oszczędność wody nie wyklucza higieny

Wybór miski to nie tylko walory estetyczne i wygoda użytkowania. To także higiena. Firma Cersanit oferuje miski bezkołnierzowe z wolnoopadającymi deskami wykonanymi z antybakteryjnego duroplastu, jak również jak w przypadku kolekcji LARGA by Cersanit wzbogaconego jonami srebra, które ma działanie bakteriobójcze. W misce bez kołnierza nie ma zakamarków, w których mógłby gromadzić się brud, bakterie i zarazki. Specjalny sposób spłukiwania pozwala utrzymywać miskę w czystości.

Oszczędność wody z CERSANIT
Autor: CERSANIT

W zbiorniku w stelażach AQUA znajduje się koszyczek FRESH SYSTEM, który jest przeznaczony na tabletki do WC. Po umieszczeniu wewnątrz koszyczka tabletki, podczas każdego spłukiwania toalety powstaje aktywna piana zawierająca substancje czynne usuwające brud i bakterie. Dzięki umiejscowieniu jej w ażurowym koszyczku wewnątrz zbiornika, tabletka nie zostawia smug na misce, jak to się może zdarzyć w przypadku tabletek zawieszanych w jej brzegu. Nie ma kontaktu ze ściankami zbiornika, nie pozostawia osadów na jego dnie.

Oszczędność wody z CERSANIT
Autor: CERSANIT

Łatwa obsługa

Stelaże podtynkowe AQUA firmy Cersanit są wykonane tak, żeby były jak najprostsze w obsłudze. Wszelkie regulacje zakresu spłukiwania można wykonać bez użycia narzędzi. Co więcej, nie wymaga to demontażu zabudowy - dokonujemy ich przez otwór rewizyjny w zbiorniku. Podobnie wkłada się tabletki odświeżające do koszyczka FRESH SYSTEM.

Dobra inwestycja

Wybór stelaża podtynkowego AQUA to pewna inwestycja. Stelaże są łatwe do zainstalowania przez jedną osobę, dzięki opracowanemu przez firmę Cersanit prostemu systemowi montażu. Bardzo istotna jest gwarancja szczelności zbiornika wody. Jest on wykonany metodą rozdmuchu z jednego kawałka tworzywa, nie ma w nim spawów ani innych łączeń. Nie ma obaw, że po jakimś czasie będziemy musieli rozkuwać ścianę i wymieniać zbiornik lub naprawiać nieszczelności.

Firma Cersanit udziela 10 lat gwarancji na wszystkie elementy stelaża podtynkowego AQUA. Producent gwarantuje również dostępność części zamiennych przez 25 lat. Każdy stelaż podtynkowy AQUA jest opatrzony Unikatowym Numerem Identyfikacyjnym Cersanit. W razie awarii nawet po wielu latach będzie można łatwo przeprowadzić ewentualny serwis i wymienić części eksploatacyjne.

Partnerzy