logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15339

Ściana w roli głównej

Modernizacja ściany przy schodach.
I Etap – wybór materiałów wykończeniowych i przygotowanie do wykonania aranżacji. Zamówiono 20 m2 drewnianych paneli 3d w rozmiarze 30x30 cm w stanie surowym o strukturze łupanych kostek bukowych o wymiarach 5x5 cm w kolorze jasnego drewna. Przed przystąpieniem do wykończenia ściany wybrano kolorystykę odpowiadającą schodom w odcieniu wenge.

II Etap - przemalowano jednokrotnie panele bejcą oraz lakierem do drewna, aby skomponować kolorystykę w jedną całość. Po 24 godzinnym schnięciu przystąpiono do prac alpinistycznych.
III Etap - panele 3D układano w całość po każdorazowym dopasowaniu i powtarzalnym przycinaniu zespalając puzzle i montując je na kleju montażowym. Z poziomu schodów wykonano początkowy pas, który odtworzył biegi schodowe i stał się stelażem do kolejnych poziomów. Na poziomie 1 piętra we własnym zakresie przygotowano podest ułatwiający wykończenie górnej partii aż pod kalenicę dachu. Najbardziej pracochłonnym odcinkiem był końcowy etap wykończenia.
IV Etap - ostatecznie wybrano oświetlenie w modernistycznym stylu łącząc drewno ze szkłem i stalą szlachetną.
V Etap - wykonano na zamówienie kształtownik ze stali nierdzewnej z blachy 1,5 mm i zamontowano cokolik na obwodzie, aby skomponować go z konstrukcją i poręczami schodowymi. Efekt końcowy zauroczył domowników mimo wielkiego wyzwania do wykonania we własnym zakresie.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY