logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Weź udział w konkursie! Nie ma znaczenia, na jakim etapie prac jesteś – czy dopiero planujesz remont, ustaliłeś dokładny zakres prac, czy już zrealizowałeś swoje plany. Może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić!

14319

Nadbudowa budynku jednorodzinnego

Budynek o pow. zabudowy około 85 m2 budowany około 1962 r. Parter w całości użytkowy i projekt nie przewiduje zmian. Obecnie na piętrze znajduje się jeden pokój o pow. 9 m2 i wysokości 2,1-2,2 m. Obok pokoju nad całą pozostałą powierzchnią parteru znajduje się poddasze nieużytkowe o wys. około 1,4 m. Projekt zakłada zdjęcie całego dachu płaskiego (deski, papa) i zburzenie ścianki działowej między pokojem, a strychem. Nowy dach powstanie na konstrukcji szkieletowej stalowej opartej na belkach żelbetowych wylanych wewnątrz ścianek kolankowych i na belce żelbetowej na obecnej ścianie szczytowej. Ścianki kolankowe są zbudowane z cegieł i mają grubość 12cm, dlatego projektowane belki żelbetowe oprą się na ścianach nośnych, a nie na stropie.

Dodatkowo na konstrukcji stalowej powstanie również podłoga, ponieważ obecny strop opinią konstruktora nie nadawał się na przejęcie obciążeń użytkowych. Jedna ściana szczytowa zostanie cofnięta w głąb budynku o około 1,7 m z uwagi na nieprzekraczającą linię zabudowy w wyniku czego powstanie taras. W środku powstaną 3 pokoje, jedna łazienka, korytarz oraz niewielki strych. Dach zostanie ocieplony 28 cm wełny mineralnej o lambdzie 0,032 i 0,033, a ściany zewnętrzne obecne zostaną dodatkowo docieplone styropianem grafitowym o grubości 10 cm - obecnie są ocieplone styropianem o grubości 10 cm. Projekt w liczbach: dach dwuspadowy o powierzchni 114 m2 i nachyleniu 35 stopni, powierzchnia netto budynku po przebudowie: 120,69 m2 w tym w części projektowanej 54,82 m2, wysokość kalenicy 7,69 m.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY