| muratordom.pl » Gazowe i olejowe systemy grzewcze oraz systemy solarne » Masz problemy z ogrzewaniem? Poznaj dobre rady, które poprawią ogrzewanie w domu

Masz problemy z ogrzewaniem? Poznaj dobre rady, które poprawią ogrzewanie w domu

Przeglądy techniczne, jakim poddawane są kotły grzewcze, obniżają koszty ponoszone na ogrzewanie domu i zapewniają ich dłuższą, bezawaryjną pracę. Jeżeli jednak masz problemy z ogrzewaniem, powinieneś wiedzieć, co zrobić w konkretnej sytuacji. Poznaj dobre rady naszych specjalistów, którzy podpowiadają co możesz sprawdzić samemu, a kiedy powinieneś dzwonić po serwis.

Autor: VAILLANT

Dobre rady na problemy z ogrzewaniem

  • Kocioł grzewczy nie daje się uruchomić. Co należy robić?
    Najpierw należy skontrolować, czy otwarty jest zawór odcinający dopływ gazu do kotła. Czy świeci się czerwona lampa sygnalizacji usterek? Jeśli tak, to należy wcisnąć przycisk eliminacji zakłóceń. Kocioł będzie teraz próbował ponownie się uruchomić. Jeśli nadal uruchomienie nie powiedzie się lub krótko po uruchomieniu kocioł grzewczy wyłączy się, należy ponownie wcisnąć przycisk eliminacji zakłóceń. W razie konieczności cały proces należy powtórzyć. Jeśli problem nadal pozostanie nierozwiązany, wówczas należy zwrócić się do instalatora instalacji. Jeśli urządzenie grzewcze zainstalowano przed okresem krótszym niż rok, to w przypadku kotłów Vaillant, obowiązuje na nie gwarancja (jest również możliwość przedłużenia gwarancji do 25 miesięcy). W takim przypadku należy zwrócić się do instalatora, który skontaktuje się z serwisem gwarancyjnym.
  • Niewystarczające ciśnienie wody w instalacji c.o.
    Większość urządzeń Vaillant nie ma żadnych możliwości uzupełnienia wody (poza kotłami wiszącymi typu VUW Pro, Plus). Należy skontrolować instalację zasilania i powrotu oraz doprowadzającą wodę do urządzenia. Tam powinien znajdować się zawór umożliwiający uzupełnienie stanu wody (najczęściej kurek do uzupełniania lub spuszczania wody). Należy podłączyć do niego wąż doprowadzający wodę. Drugi koniec węża podłączyć do instalacji wody użytkowej. Przy dopełnianiu wody zwracać uwagę na wskaźnik ciśnienia. Uzupełniać do wartości ciśnienia wody 1,5 bar. Przed przystąpieniem do napełniania wodą należy wyłączyć wyłącznik główny. System napełniać w stanie zimnym (instrukcja obsługi urządzenia). Jeśli nie można dopełnić wody w wyżej opisany sposób, należy skontaktować się z kompetentnym instalatorem urządzenia.

Gwarancja producenta kotła

Firma Vaillant udziela 25-miesięcznej gwarancji na przepływowe podgrzewacze wody, kotły wiszące, kotły stojące, zasobniki VIH i regulatory. Warunkiem uzyskania 25-miesięcznej gwarancji jest wykonanie przeglądu technicznego - 1. przegląd - pomiędzy 9 a 12 miesiącem eksploatacji. Przegląd musi zostać wykonany przez uprawniony Serwis Autoryzowany (SA) lub Instalatora Autoryzowanego (IK) posiadającego odpowiednie uprawnienia.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Przeglądy techniczne jakim regularnie poddawany jest kocioł grzewczy pozwalają obniżyć koszty ponoszone na ogrzewanie domu i zapewniają możliwość dłuższej bezawaryjnej pracy. Firma Vaillant służy swoim klientom pomocą również po dokonaniu zakupu. Stałą obsługę klienta po sprzedaży zapewnia największa na rynku polskim sieć serwisowa marki Vaillant.

Vaillant Partner Serwis (VPS) został stworzony z myślą o obsłudze klienta. Ponad 1500 firm autoryzowanych zapewnia profesjonalną instalację, naprawę urządzeń grzewczych marki Vaillant oraz służy dobrą radą. VSP to partner w rozwiązywaniu zagadnień technicznych i serwisowych.

Autor: VAILLANT

Infolinia Vaillant

Jako jedno z podstawowych ogniw serwisu zawsze służy pomocą w doborze i kompletacji urządzeń, w rozwiązywaniu problemów podczas instalacji lub napraw urządzeń oraz wszechstronnym doradztwem techniczno-handlowym. To tu uzyskasz profesjonalne, dobre rady jeśli masz problemy z ogrzewaniem.

Zadaniem telefonicznej infolinii Vaillant jest zapewnienie szybkiej i kompleksowej informacji technicznej i handlowej potencjalnym i obecnym klientom, osobom, które planują w przyszłości zakup urządzeń grzewczych, inwestorom, projektantom oraz firm handlowym. Mogą oni uzyskać porady dotyczące miedzy innymi: doboru i kompletacji urządzeń oraz pełnych danych o ich budowie właściwościach i zastosowanych technologiach. Klient otrzyma tutaj również informacje o promocjach, aktualnych cenach urządzeń, a także dane na temat miejsc sprzedaży, serwisu i usług projektowych. Możliwe jest też telefoniczne zgłaszanie awarii gwarancyjnych.

Części zamienne do kotłów Vaillant

W magazynach firmy Vaillant oraz w magazynach partnerów serwisowych utrzymane są w pełnej gotowości zestawy części zamiennych zarówno do urządzeń będących obecnie w sprzedaży, jak i starszej generacji oferowanych w Polsce w latach ubiegłych. Każdy z autoryzowanych członków VPS ma możliwość otrzymania części zamiennej w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia.

Przeczytaj dodatkowo:
Z jakimi urządzeniami grzewczymi dobrze...

Nowoczesne urządzenia grzewcze – kocioł kondensacyjny i pompa ciepła – najlepiej...

Jaki kocioł gazowy do dużego, jaki do małego domu

Wybór kotła gazowego nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by...

Instalacja grzewcza. Jak zaprogramować regulator...

Jeżeli instalacja grzewcza zostanie zaopatrzona w specjalny sterownik ogrzewania, temperatura w domu zawsze...

Ekonomiczne ogrzewanie domu. Kocioł gazowy,...

Aby ogrzewanie domu było ekonomiczne, dobrze przemyśl wybór systemu grzewczego. Podpowiadamy, jakie...

Czy w mieszkaniu da się zrobić wentylację...

Systematyczna wymiana powietrza w domu lub mieszkaniu jest niezbędna dla naszego zdrowia i dobrego...

Wymiana instalacji grzewczej. Sposób na mniejsze...

Wymiana instalacji grzewczej może zmniejszyć koszty ogrzewania domu o 30%, a w przypadku zastosowania kotła...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.