Gotowe zaprawy tynkarskie - jak uzyskać masę o właściwej konsystencji

2010-12-27 0:44

Gotowe zaprawy tynkarskie są sprzedawane w 25- lub 30-kilogramowych workach albo w plastikowych wiadrach. Na opakowaniu jest podane, w jakich proporcjach wymieszać suchą mieszankę z wodą. Trzeba tego bezwzględnie przestrzegać, aby uzyskać masę o wymaganej konsystencji. 

Gdy do nanoszenia wykorzystany będzie agregat, w nim również rozrabiana będzie mieszanka. Do agregatu dolewa się czystej wody i wsypuje tynk. Urządzenie samo go wymiesza. Gdy mieszankę sporządzamy ręcznie, do czystego wiaderka wlewamy odmierzoną porcję czystej wody i powoli dosypujemy tynk.

Mieszać można ręcznie lub wiertarką z mieszadłem. Trzeba zwracać uwagę, aby otrzymana masa miała jednolitą konsystencję i nie zawierała grudek. Tynk można także wymieszać w betoniarce, pod warunkiem że jej bęben nie będzie zabrudzony.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE