| muratordom.pl » Wnętrza » Dekoracje i dodatki » Dekoracje z włóczki

Dekoracje z włóczki

Nareszcie coś dla ludzi! Wnętrza bez ostrych kątów i zimnych metalowych powierzchni. Takie, gdzie potknąć się można tylko o kłębek wełny. A jeśli upaść, to na stos puchatych poduszek.

Pokój dzienny

Robótki ręczne, kojarzone do tej pory z babciną cierpliwością, wracają do łask. Młode kobiety spotykają się na wspólne szydełkowanie i rozmowy. Wprowadzają włóczki na salony. Wnętrza otulone miękkimi splotami to na nowo odkryty trend. Wyroby z dzianiny nawet produkowane jako gotowe, ale nawiązujące do domowego rękodzieła, nadają pomieszczeniom szczególny rys. Królują grube swetrowe sploty, filce, pompony. Nie musimy przy tym rezygnować z oszczędnych form mebli, do których się przyzwyczailiśmy i zmieniać naszych modernistycznych upodobań. Czasem wystarczy drobny akcent, jak np. ciepłe ubranko na wazon.

Sypialnia

Ciepło, coraz cieplej. I coraz więcej własnej inwencji twórczej, którą cenimy najwyżej. Ogromną popularnością cieszą się ostatnio sklepy internetowe (np. www.pakamera.pl) oferujące oryginalne, ręcznie wykonane rzeczy. Samodzielne zmierzenie się z dzierganiem szydełkiem barwnej kapy na łóżko jest nie lada wyzwaniem, ale z powodzeniem może ją zastąpić gotowy ażurowy patchwork. Taki jaskrawy, tradycyjny wzór kapy będzie grać główną rolę w spokojnej, nowoczesnej sypialni w sąsiedztwie jednobarwnych poduszek. Zimowa czapeczka na lampkę lub moherowa poszewka na poduszkę subtelnie zaznaczą swoją obecność, a ich wykonanie nie będzie stanowiło zadania ponad siły. Do tego jeszcze jedna, przewrotna propozycja: gumowe klapki ozdobione szydełkowym kwiatkiem.
Takie wyjątkowe obuwie z pewnością zrobi na domowym przyjęciu większą furorę niż zwyczajne szpilki.

Kuchnia

Kuchnia bywa sterylnym laboratorium kulinarnym, ale i ona nie opiera się urokowi miękkich splotów. Tym bardziej że wielu z nas szuka dobrej recepty na styl rustykalny. Czapeczka na czajniczku to nie tylko ozdoba, pozwala na długotrwałe utrzymywanie temperatury naparu. Dlatego jest znana kolejnym pokoleniom tradycyjnych angielskich gospodyń. Miseczka w swetrze to już nie pragmatyzm, ale cenna podpowiedź dla osób lubiących bawić się designem. Czym jeszcze ocieplić, otulić kuchnię? Bawełnianymi pokrowcami na krzesła lub nawet prawdziwymi swetrami umocowanymi na oparciach. Dzianina przypomina o przyjaznym dotyku, jest jak kładka do stworzenia przytulnego wnętrza.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak kolory we wnętrzu poprawiają nastrój?

Zobacz, jak poprawić sobie nastrój otaczające się odpowiednimi kolorami we wnętrzu. Obudź w sobie...

Wybieramy rolety do okien dachowych, żaluzje,...

Markizy i rolety do okien dachowych skutecznie ograniczają przepływ ciepła, nie dopuszczając do nagrzewania...

Jajka wielkanocne w kształcie zwierzątek

Prezentujemy słodkie dekoracje wielkanocne dla dzieci. Stwórz razem z nami ozdoby w kształcie...

Rośliny oczyszczające powietrze, które powinny...

Rośliny oczyszczające powietrze powinny znaleźć się w każdym domu. Wiele roślin doniczkowych działa jak...

Baranek wielkanocny z masy solnej - instrukcja...

Uroczy baranek wielkanocny idealny do koszyczka ze święconką. Zobacz jak stworzyć oryginalną figurkę z masy...