| muratordom.pl » Lafarge - posadzki anhydrytowe » Para idealna w budownictwie - wylewka anhydrytowa i ogrzewanie podłogowe

Para idealna w budownictwie - wylewka anhydrytowa i ogrzewanie podłogowe

Wysoka przewodność cieplna i doskonałe właściwości wylewki samopoziomującej czynią z podkładu anhydrytowego lidera wśród wylewek stosowanych w ogrzewanych podłogach. Produkt przeznaczony do zastosowania na podkłady podłogowe we wszelkiego rodzaju budownictwie.

Ciepło, coraz cieplej!

Podkład anhydrytowy to najlepszy sposób na zapewnienie ciepła w przypadku ogrzewania podłogowego. Wyjątkowo szybkie przewodzenie ciepła sprawia, że powierzchnia nagrzewa się w bardzo krótkim czasie. Równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni podkładu gwarantuje prawidłowe wykorzystanie możliwości nowoczesnych systemów sterujących ogrzewaniem, a co z tym idzie, przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania.

Badanie termowizyjne podkładów podłogowych na ogrzewaniu płaszczyznowym:

Autor: LAFARGE

Jastrych anhydrytowy Agilia Sols A na ogrzewaniu podłogowym Temperatura w przewodzie grzewczym 40°C. Uruchomienie ogrzewania nastąpiło 3 dni przed przeprowadzeniem pomiaru.

Autor: LAFARGE

Jastrych cementowy na ogrzewaniu podłogowym Temperatura w przewodzie grzewczym 50 °C. Uruchomienie ogrzewania nastąpiło 3 dni przed przeprowadzeniem pomiaru.

Parametry techniczne

Porównanie z produktem alternatywnym:

ZDANIEM EKSPERTA

Podkład to jeden z podstawowych elementów każdej podłogi. Od jego jakości i rodzaju zależy to, jaką okładzinę posadzkową będzie można ułożyć, czy ogrzewanie podłogowe będzie skuteczne a podłoga trwała. Podkład anhydrytowy wypiera tradycyjne wylewki. Wybierając wylewkę Agilia Sols A inwestorzy otrzymują wysokiej jakości produkt z parametrami potwierdzonymi badaniami i certyfikatami.

Cechy charakterystyczne wylewek anhydrytowych

Ciepło - dzięki dokładnemu otoczeniu instalacji grzewczej oraz równomiernemu rozkładowi temperatury na powierzchni wylewka anhydrytowa zapewnia bardzo szybkie nagrzewanie pomieszczeń.

Uniwersalność - wylewka anhydrytowa nadaje się do stosowania zarówno przy małych, prywatnych inwestycjach, jak i przy dużych, komercyjnych realizacjach (nawet do kilku tysięcy m2 powierzchni).

Oszczędność - dzięki szybszemu i efektywnemu przewodzeniu ciepła przez wylewkę zmniejsza się zużycie energii elektrycznej, co pozwala znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Jakość - powstawanie wylewki anhydrytowej jest regularnie kontrolowane zgodnie z wymogami normy PN-EN 13813. O jakości produktu zaświadcza LafargeHolcim – światowy lider w produkcji materiałów budowlanych.

Trwałość - dzięki wysokiej wytrzymałości mechanicznej (20MPa-40MPa) wylewka anhydrytowa nie wymaga zbrojenia. Zwiększona elastyczność eliminuje nawet konieczność wykonania większości dylatacji.

Szybkość wykonania - pozwala przyspieszyć prace wykonawcze oraz umożliwia chodzenie po pokładzie po ok. 48h od wylania.

Wygoda - wykorzystując właściwości samopoziomujące wylewki oraz jej płynną konsystencję można uzyskać idealnie równą powierzchnię.

Ekologia - dobre przewodnictwo cieplne wylewki anhydrytowej pozwala zmniejszyć zużycie energii, przez co chroni się środowisko naturalne i jego ograniczone zasoby.

Autor: LAFARGE

Zalecane grubości podkładu podłogowego w domu jednorodzinnym - ogrzewanie podłogowe (grubość rurek 16 mm): grubość podkładu 50 mm; bez ogrzewania podłogowego: grubość podkładu 35 mm.

Podane wartości mają jedynie charakter informacyjny i nie należy ich traktować jako wytycznych budowlanych.

Przeczytaj dodatkowo:
Podkłady podłogowe. Czy zawsze wymagają zbrojenia?

Zanim wykonasz wylewkę podłogową, czyli podkład pod przyszłą posadzkę z desek, paneli, płytek lub innego...

Tradycyjna szlichta, czyli wylewka betonowa,...

Dobra szlichta to nie tylko równy, poziomy podkład podłogowy, ale i pewność, że posadzki będą...

Podkłady podłogowe. Które zastosować w domu?

Dobry podkład podłogowy daje gwarancję trwałości posadzki. Musi być zatem wytrzymały, równy i suchy....

Jak dobrać odpowiednią grubość podkładu...

Grubość wylewki może być bardzo różna i wahać się od kilku milimetrów do kilku...

Czy istnieje idealny podład podłogowy?...

Podkład podłogowy jest elementarną częścią każdej podłogi. Jego rodzaj i jakość decyduje nie tylko o tym,...

Wylewka cienkowarstwowa: rodzaje wylewek...

Wyrównanie podłoża przed położeniem warstwy wykończeniowej jest nieuniknione. Wylewka samopoziomująca...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.