Sprzęt AGD z dużymi możliwościami. Inteligentne wyposażenie domu

2017-06-20 13:50
Smart home: lodówka LG Twin Wash
Autor: archiwum muratordom

Inteligentne rzecz coraz śmielej wkraczają do domów i naszej codzienności. Nowoczesny sprzęt AGD sam będzie planować i wykonywać prace, na które wcześniej byliśmy skazani, a platformą porozumienia z wyposażeniem stanie się nasz smartfon.

Lodówka LG
Autor: materiały prasowe Lodówka LG InstaView Door-in-Door potwierdza pozycję LG jako ogólnoświatowego lidera w sektorze AGD. Wyróżnia ją innowacyjny szklany panel, funkcja knock-on oraz eleganckie wzornictwo

Inteligentne urządzenia coraz częściej pojawiają się w naszych domach. W tej dziedzinie nie brakuje nowinek technicznych naprawdę zapierających dech w piersiach. Nasze domy zaczynają nas wyręczać w codziennych obowiązkach. Potrafią stworzyć atmosferę romantycznego wieczoru i odstraszyć złodziei. Przygotują listę zakupów. Gdy zaśniemy, zgaszą światła. Dom wyposażony w inteligentne systemy będzie wiedział, gdzie się aktualnie znajdujemy. Wykorzysta do tego sieć GPS i nasz telefon. Jak tylko zaczniemy się zbliżać, dom przygotuje się na nasze przybycie – zdezaktywuje system alarmowy, otworzy bramę wjazdową i garażową, włączy ogrzewanie lub uruchomi klimatyzację, odsłoni okna, nastawi naszą ulubioną muzykę.

Dom z wysokim IQ

Doskonałym uzupełnieniem systemu zarządzającego funkcjami domu będzie nowoczesne, inteligentne wyposażenie. To sprzęt zdolny pracować bezobsługowo, o znacznie rozszerzonych możliwościach. Pojawią się lodówki zdolne samodzielnie zamawiać odpowiednią ilość jedzenia. Pokażą, co mają wewnątrz, bez potrzeby otwierania drzwi. Obraz z wnętrza wyświetli się na ekranie LCD zamocowanym na lodówce, ale może być też przesłany do naszego smartfona. Piekarnik będziemy mogli już obsługiwać i uruchomić, będąc w drodze do domu. Zacznie się nagrzewać, a gdy dojedziemy, będzie miał idealną temperaturę, aby wstawić danie do upieczenia. Nowoczesne zamki do drzwi wejściowych nie potrzebują już kluczy. Otworzymy je, korzystając ze smartfona. Najnowsze modele mają czytniki linii papilarnych. Nasz palec stanie się więc kluczem. Są też już w sprzedaży zamki, które wpuszczą nas do domu tylko wtedy, gdy wystukamy ustalony sygnał. Okno dużej rozdzielczości to propozycja dla osób, które chcą mieć okno w ścianie, w której nie ma otworu okiennego. Są już dostępne monitory o rozdzielczości 4K, które można zawieszać na ścianach. Wyświetlają obraz pięknego krajobrazu, jakiego ze świecą szukać w najbliższej okolicy. Są oprawione w drewniane ramy. Mogą też emitować dźwięki charakterystyczne dla danego widoku – na przykład szum morza lub wodospadu, czy ćwierkanie ptaków. Lustro XXI w. może być jednocześnie wyświetlaczem, na którym pojawiają się istotne dla nas informacje – prognoza pogody, najnowsze wpisy z portali społecznościowych, newsy z pierwszych stron porannych gazet.

Inteligentne sprzęty LG: nowości 2017

Byliśmy na premierze inteligentnych produkty firmy LG z serii Signature, które w 2017 roku zostaną wprowadzone do sprzedaży na polskim rynku.

  • Lodówka LG InstaView Door-in-Door

Nowoczesna lodówka InstaView Door-in-Door wyposażona jest w szklany panel. Po dwukrotnym stuknięciu w górne drzwi, wnętrze lodówki rozświetla się, dzięki czemu możemy łatwo sprawdzić jej zawartość bez otwierania drzwi. W ten sposób zimne powietrze nie wydostaje się na zewnątrz. Tym samym zmienia się sposób korzystania z lodówki – teraz jej drzwi otwierane są tylko w celu wkładania lub wyjmowania żywności. Tym bardziej, że LG wyposażyło lodówkę w przestronną komorę Door-in-Door, która zapewnia wygodne przechowywanie przekąsek i napojów, po które często sięgamy. Wystarczy użyć ukrytego w dolnej krawędzi drzwi przycisku, by się do nich dostać. Dzięki tym rozwiązaniom utrata zimnego powietrza została zmniejszona nawet o 41%, dzięki czemu zawartość lodówki, na dłużej zachowuje swoją świeżość.

Zastosowany wewnątrz lodówki filtr Pure N Fresh usuwa z powietrza zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy. Możemy też przy użyciu jednego przełącznika wybrać optymalny poziom wilgotności do przechowywania owoców i warzyw. Lodówkę InstaView Door-in-Door możemy zdalnie obsługiwać za pomocą smartfona, nawet przebywając poza domem. Jest częścią opracowanego przez LG systemu SmartThinQ, za których firma otrzymała nagrodę Red Dot Awards. Dedykowana aplikacja pozwala zmieniać ustawienia temperatury, sterować funkcją szybkiego schładzania Express Freeze, a także diagnozować ewentualne usterki i kontrolować zużycie prądu. 

Nasza najnowsza lodówka InstaView Door-in-Door jest wzorcowym urządzeniem klasy Premium, które w zrównoważony sposób łączy innowacje, styl oraz energooszczędność - powiedział Song Dae-hyun, prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. - Podczas projektowania naszych urządzeń, skupiamy się na każdym detalu, dzięki czemu nasze produkty są idealnie dopasowane do potrzeb konsumentów.

Pralka LG Twin Wash
Autor: materiały prasowe Pralka TWINWash firmy LG to idealne rozwiązanie, gdy mamy dużo prania. Wyposażona jest w dwa bębny, co pozwala na zrobienie 2 różnych prań równocześnie w tym samym czasie. Ponadto wyróżnia się eleganckim wzornictwem.

  • Pralka LG TWINWash

Pralka TWINWash umożliwia jednoczesne zrobienie dwóch różnych prań np. białych i czarnych ubrań, ponieważ wyposażono ją w dwa bębny - główny oraz mały, które mogą być używane niezależnie lub jednocześnie. Dzięki temu w tym samym czasie może zostać wyprana odzież wymagająca różnych ustawień, np. ubrania kolorowe i białe, tkaniny wytrzymałe i delikatne, duże i drobniejsze rzeczy. Oprócz dwóch bębnów: głównego ładowanego od przodu oraz mniejszego, wysuwanego u dołu pralki, LG TWINWash wyposażono w wydajną funkcję suszarki hybrydowej. 
Większy bęben został wyposażony w funkcję prania parowego TrueSteam, dzięki parze wnikającej we włókna usuwane są alergeny, eliminowane zagniecenia i nieprzyjemne zapachy, a także zmiękcza i odświeża tkaniny. Drugie rozwiązanie - TurboWash pozwala na skrócenie czasu prania, dzięki specjalnemu systemowi filtrów i dyszom, które rozpylają wodę z detergentem bezpośrednio na tkaniny znajdujące się wewnątrz bębna. Pralka ma także wygodną funkcję "Dodaj odzież", która umożliwia dołożenie kolejnych rzeczy do prania już po rozpoczęciu cyklu.
Pralkę TwinWash, tak jak wyżej opisywaną lodówkę, możemy obsługiwać za pomocą smartfona. Dzięki temu będąc poza domem sprawdzimy, czy pranie zostało skończone. Możemy także zmieniać programy piorące oraz pobierać nowe, a w razie awarii połączymy się z pomocą techniczną. Aplikacja umożliwia także sprawdzanie zużycia prądu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE