| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Pokój dzienny w stylu orientalnym. Aranżacja wnętrza dla lubiących egzotykę

Pokój dzienny w stylu orientalnym. Aranżacja wnętrza dla lubiących egzotykę

Tęsknisz za egzotyką? Spróbuj zaaranżować na nowo przestrzeń wokół siebie! Zacznij od pokoju dziennego. W orientalnym salonie, pośród egzotycznych mebli i dodatków poczujesz się jak w baśni z tysiąca i jednej nocy. Oto aranżacja.

Poszukując inspiracji do stworzenia przytulnego klimatu w salonie warto czasem sięgnąć po nietypowe rozwiązania. My podjęliśmy próbę pogodzenia współczesnych wzorów z tajemniczą atmosferą Orientu.
Tłem dla tej stylistycznej kombinacji stały się tekowa podłoga i chłodny, piaskowy kolor ścian. Takie zestawienie stwarza idealną oprawę dla mebli z egzotycznego drewna i barwnych dodatków. Dominującymi elementami są dwie hinduskie szafy z palisandru umieszczone na frontowej ścianie salonu. Przestrzeń pomiędzy nimi zapełniliśmy nowoczesnymi półkami w odcieniu intensywnego różu. Resztę mebli dobraliśmy według podobnego klucza: współczesna kanapa w kolorze delikatnego fioletu stanęła obok orientalnych stolików, a proste, nowoczesne podnóżki – obok fantazyjnego fotela.

W sklepach kolonialnych możemy znaleźć wiele mebli utrzymanych w orientalnym klimacie...

Wnętrza orientalne, stylizowane na daleki wschód, mogą być bardzo barwne.

To dodatki we wnętrzu tworzą klimat, wzorzysta tapeta, kolorowe poduszki, japońska szafa.

Wszystkie te sprzęty łączy jedno: są lekkie, dzięki czemu możemy dowolnie aranżować przestrzeń pokoju. Większość z nich pełni również funkcję schowka. Zarówno podnóżki jak i ozdobne kosze z powodzeniem zastępują szuflady i doskonale nadają się do przechowywania podręcznych bibelotów. Dopełnieniem całości są wygodne poduchy i drobiazgi jakby prosto z hinduskiego targu. Salon pełen jest rzeźb, puzderek, świeczników i kadzidełek – tak charakterystycznych dla wschodnich klimatów. Pamiętajmy jednak, aby w tym kolorystycznym szaleństwie zachować pewien umiar. Elementem, który w istotny sposób kształtuje atmosferę salonu jest rozmieszczone w różnych punktach oświetlenie. Zamiast dużych lamp i żyrandoli wybraliśmy niewielką lampę z ciemnym abażurem i lampiony z brązu, z których dyskretnie sączy się światło świec.

Przeczytaj dodatkowo:
Książka "Piękne domy"

Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych...

Sielski klimat w centrum miasta, czyli jak...

Zgodnie z duchem postępu wiele wnętrz zaaranżowanych jest nowocześnie i sterylnie. Styl rustykalny w...

Sposoby na układanie płytek - galeria aranżacji...

Planujesz wykończenie mieszkania lub remont? Zobacz, jak układa się płytki ceramiczne. Podpowiadamy, jak...

Aranżacja wnętrza: dom przyjazny dzieciom i...

Jak przygotować przestrzeń domu, aby spełnianie rodzinnych obowiązków nie oznaczało tylko ciężkiej...

Estetyczne i dyskretne oświetlenie – ozdobne...

Podpowiadamy, jak zaprojektować oświetlenie do każdego wnętrza. Zobacz, jakie oprawy oświetleniowe zastosować...

50 pomysłów na wykończenie domu

Pomysłów na to, jak urządzić dom, by spełniał nasze potrzeby i uwzględniał  aranżacyjne trendy...