| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Pokój dzienny w stylu orientalnym. Aranżacja wnętrza dla lubiących egzotykę

Pokój dzienny w stylu orientalnym. Aranżacja wnętrza dla lubiących egzotykę

Tęsknisz za egzotyką? Spróbuj zaaranżować na nowo przestrzeń wokół siebie! Zacznij od pokoju dziennego. W orientalnym salonie, pośród egzotycznych mebli i dodatków poczujesz się jak w baśni z tysiąca i jednej nocy. Oto aranżacja.

Poszukując inspiracji do stworzenia przytulnego klimatu w salonie warto czasem sięgnąć po nietypowe rozwiązania. My podjęliśmy próbę pogodzenia współczesnych wzorów z tajemniczą atmosferą Orientu.
Tłem dla tej stylistycznej kombinacji stały się tekowa podłoga i chłodny, piaskowy kolor ścian. Takie zestawienie stwarza idealną oprawę dla mebli z egzotycznego drewna i barwnych dodatków. Dominującymi elementami są dwie hinduskie szafy z palisandru umieszczone na frontowej ścianie salonu. Przestrzeń pomiędzy nimi zapełniliśmy nowoczesnymi półkami w odcieniu intensywnego różu. Resztę mebli dobraliśmy według podobnego klucza: współczesna kanapa w kolorze delikatnego fioletu stanęła obok orientalnych stolików, a proste, nowoczesne podnóżki – obok fantazyjnego fotela.

W sklepach kolonialnych możemy znaleźć wiele mebli utrzymanych w orientalnym klimacie...

Wnętrza orientalne, stylizowane na daleki wschód, mogą być bardzo barwne.

To dodatki we wnętrzu tworzą klimat, wzorzysta tapeta, kolorowe poduszki, japońska szafa.

Wszystkie te sprzęty łączy jedno: są lekkie, dzięki czemu możemy dowolnie aranżować przestrzeń pokoju. Większość z nich pełni również funkcję schowka. Zarówno podnóżki jak i ozdobne kosze z powodzeniem zastępują szuflady i doskonale nadają się do przechowywania podręcznych bibelotów. Dopełnieniem całości są wygodne poduchy i drobiazgi jakby prosto z hinduskiego targu. Salon pełen jest rzeźb, puzderek, świeczników i kadzidełek – tak charakterystycznych dla wschodnich klimatów. Pamiętajmy jednak, aby w tym kolorystycznym szaleństwie zachować pewien umiar. Elementem, który w istotny sposób kształtuje atmosferę salonu jest rozmieszczone w różnych punktach oświetlenie. Zamiast dużych lamp i żyrandoli wybraliśmy niewielką lampę z ciemnym abażurem i lampiony z brązu, z których dyskretnie sączy się światło świec.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Sypialnia na poddaszu. Pomysły na ciekawą...

Sypialnia na poddaszu to dzisiaj standard. Kluczem do interesującej aranżacji sypialni pod skosami jest dobry...

Nowoczesny klimatyzator ścienny – design i wygoda...

Nadszedł ten moment kiedy klimatyzator ścienny przestał być szpecącym elementem w starannie zaaranżowanym...

Książka "Piękne domy"

Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych...

Jak mieszkali bohaterowie książek z dzieciństwa?...

Sprawdź, jak znasz domy, których opisy pojawiały się w popularnych książkach.

Kolor ścian 2017 - czyli kolor zielony w...

Poznaj najmodniejsze kolory ścian 2017. Radzimy, jak zaaranżować kolor zielony we wnętrzu. Z jakimi...