| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Aranżacja wnętrza w stylu klasycznym. Niebieskie ściany, stylowe meble

Aranżacja wnętrza w stylu klasycznym. Niebieskie ściany, stylowe meble

Oto niezwykła aranżacja wnętrza dla miłośników stylu klasycznego. Małżeństwo finansistów w średnim wieku zapragnęło odmiany. Przenieśli się z Warszawy nad morze. Chcieli, żeby styl nowego mieszkania był całkiem inny niż poprzedniego domu. Oto efekt!

Barbara i Piotr są związani z branżą finansową. Uważają, że takie wnętrze wzbudza zaufanie i daje poczucie bezpieczeństwa. Planując przestrzeń apartamentu o powierzchni 100 mkw., zwracali uwagę nie tylko na pomieszczenia reprezentacyjne, ale też te o charakterze użytkowym. W mieszkaniu znalazło się więc miejsce na dwie garderoby, w holu i przy sypialni, oraz na pralnię.

Skąpany w słońcu. Kolor niebieski w naszym domu
W przestronnym salonie z aneksem kuchennym dominują błękit i biel. Lekki, świetlisty nastrój dopełnia światło słoneczne wpadające przez okna balkonowe. Niedaleko okien stoi rozłożysta kanapa ozdobiona kremowymi i błękitnymi poduszkami. Obok stoliki i fotele francuskiej firmy Ave Soley, inspirowane stylem empire. Z kanapy można wygodnie oglądać telewizję lub słuchać muzyki. Uwagę przyciąga jednak nie sprzęt, ale okładzina na ścianie – przypomina elewację starej kamienicy. Część kuchenna ma typowo prowansalski charakter. Wokół stołu stoją krzesła w jasnych srebrzystych pokrowcach. W robionych na zamówienie szafkach szklenia drzwiczek są wypełnione naturalnym jedwabiem. Panel maskujący przewody wentylacyjne zdobi ręcznie malowany ornament roślinny.

Autor: Radosław Wojnar

W salonie uwagę zwracają zaokrąglona ściana i kolumna. Na powierzchni łuku naniesiono ornament podobny do malowidła nad blatem kuchni. Kolumna jest pokryta imitacją bloków kamiennych – tak jak obudowa ściany przy sprzęcie RTV. Paletę barw dopełnia jasnoszary kolor podłogi. Posadzkę aneksu kuchennego i holu wyłożono włoskim marmurem. W holu przyciąga wzrok ściana ze szlifowanymi lustrami. Powiększa przestrzeń i jednocześnie, już od wejścia, podkreśla elegancję wnętrza.

Autor: Radosław Wojnar

Nadmorskie klimaty

Autor: Radosław Wojnar

Nadmorskie klimaty

Z umywalką pod pachą
Barbara i Piotr cenią sobie wygodę i relaks. Ich jasna i przestronna sypialnia sprzyja wypoczynkowi. Dominuje tu kremowa biel, którą przełamuje kilka czarnych akcentów w postaci wykończenia zasłon i ornamentów na poduszkach.

W łazience od razu rzuca się w oczy umywalka z oryginalną obudową. Utrzymany w stylu kolonialnym mebel amerykańskiej firmy Starbay przypomina skrzynię i... tak jest w rzeczywistości. Można go złożyć, zamknąć i – jak zapewnia producent – wraz z baterią oraz umywalką przenieść w dowolne miejsce na świecie.

Autor: Radosław Wojnar

Nadmorskie klimaty

Autor: Radosław Wojnar

Nadmorskie klimaty

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Perfekcyjne sprzątanie domu alergika

Alergia znika aż się kurzy! Jak sprzątać dom alergika? Kilka praktycznych porad dotyczących efektywnego...

5 pomysłów na cegłę klinkierową we wnętrzu

Klinkier to nie tylko tradycyjne, ceglane elewacje domów i murowane ogrodzenia. To materiał bardziej...

10 pięknych aranżacji salonu. Salon zdjęcia i...

Jak urządzić salon? Zobacz inspiracje na aranżacje salonu. Wybraliśmy zdjęcia salonów, które są...

Książka "Piękne domy"

Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych...

50 pomysłów na wykończenie domu

Pomysłów na to, jak urządzić dom, by spełniał nasze potrzeby i uwzględniał  aranżacyjne trendy...

Deska podłogowa, panel laminowany czy LVT?...

Podłogi drewniane od lat królują w naszych domach. Drewno sprawia, że wnętrza zyskują ciepły i...