logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15410

Kupiłem Stare Mieszkanie

Kupiłem Stare Mieszkanie- tak nazywa się moja przygoda życia - 43 metry kwadratowe ruiny, projekt oraz setki godzin prac. To mogło zakończyć się tylko sukcesem. Pragnę się nim z Państwem podzielić. Budowę tego mieszkania, bo remontem nazwać tego nie można, rozpocząłem od własnoręcznego szkicu. Zaczęły się wyburzenia, przesunięcia ścian i wielki chaos. Mieszkanie wyglądało z dnia na dzień coraz gorzej, a mój zapał rósł wraz z narastającą ilością prac.

Po prostych ścianach nadszedł czas na elektrykę. Usytuowanie każdego włącznika oraz gniazdka było efektem samodzielnego projektu oraz wykonania. Skrupulatna analiza kosztów i przestrzeganie budżetu pozwoliło mi na zastosowanie wysokiej jakości komponentów. Dbając o koszty i ochronę środowiska zastosowałem oświetlenie ledowe oraz dodatkowy wyłącznik zasilania urządzeń rtv co wpływa minimalizację kosztów. Przez 3 miesiące byłem tylko ja, góra piasku oraz betoniarka. Ściany suszyłem żywym ogniem z kozy. Po zerwaniu podłóg, wybraniu 5 ton piasku, nadszedł czas na wylanie chudego betonu. W miedzy czasie wymieniłem piony wodne i kanalizacyjne. Przestrzeń zaczęła przypominać nowoczesne mieszkanie.

Ogrzewanie podłogowe w holu, kuchni i łazience to był strzał w dziesiątkę. Nowe okna bezpośrednio od producenta, podwieszane sufity w każdym pomieszczeniu oraz nowoczesna koza dodała mi energii do dalszego działania. Będą jednocześnie osobą zarządzającą budynkiem mieszkalnym, dokonałem termomodernizacji kamienicy. Z mieszkań zniknęły piece kaflowe, został położony tynk ciepłochronny, a także nowe ogrodzenie. Znalazłem także siłę na mały lifting klatki schodowej. Diametralnie poprawił się komfort życia mieszkańców...Własny kąt daje wiele energii dlatego chętnie podzielę się nią pod adresem www.facebook.com/KupilemStareMieszkanie/

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY