logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14368

Przebudowa i termomodernizacja 40-letniego domu

Dom ponad czterdziestoletni z zabudowanym 10 lat temu poddaszem użytkowym. Piwnice + 140 m powierzchni użytkowej + 100 m powierzchni poddasza.

Przebudowa obejmowała podniesienie ścian kolankowych, dodanie wieńca, całkowitą wymianę więźby dachowej i pokrycia. W czasie remontu zdecydowaliśmy się na zastosowanie nakrokwiowo płyt Thermano (16 cm). W związku z tym więźba była strugana, a sufity i skosy wybite drewnem. Na poddaszu powstało 6 pokoi, łazienka + garderoba. Ściany zostały otynkowane, na podłogach pod panelami położona gruba warstwa korka, jako element wyciszający. Planowane jest jeszcze docieplenie zewnętrzne (dołożenie co najmniej 10 cm ocieplenia do istniejących 5 cm), położenie nowej elewacji oraz wymiana barierek balkonowych. Łącznie przebudowa trwała 5 miesięcy, gdyby nie konieczność wymuszonych przestojów (przede wszystkim schnięcie tynków, wylewek) całość trwałaby o połowę krócej :) Zastosowanie izolacji nakrokwiowej było najlepszą decyzją remontową, pomimo swej ceny :) Jest ciepło, w miarę cicho, a elementy drewniane na suficie dają wrażenie przytulności i stwarzają fajny klimat :)

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY