logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14319

Nadbudowa budynku jednorodzinnego

Dom o powierzchni zabudowy 85 m2. Parter bez zmian. Na piętrze był jeden pokój 9 m2 o wys. 2,1 m oraz zajmujący całą pozostałą powierzchnię strych o wys. 1,4 m. Projekt nadbudowy domu zakładał wykonanie stalowej konstrukcji szkieletowej. Ścianki kolankowe mają grubość 12 cm, więc nie pełnią roli konstrukcyjnej. Wewnątrz ścianek zostały wylane belki żelbetowe i na nich stanął szkielet. Jedna ze ścian szczytowych została cofnięta w głąb budynku z uwagi na nieprzekraczalną linię zabudowy w wyniku czego powstał taras o powierzchni 11 m2. Belki żelbetowe oraz ocieplenie (20 cm styropianu) i hydroizolacja tarasu wykonano pod starym (płaskim) dachem. Szkielet powstał w większości pod starym dachem. Jeśli jakiś element musiał wystawać powyżej, to był wycinany otwór w tej części dachu. Dzięki temu mogliśmy uniknąć zalania w czasie deszczu i mieliśmy podest na czas skręcania konstrukcji. Drewniane elementy dachu wykonano z modrzewia. Całość pokryta membraną i blachodachówką modułową. Izolacja dachu na poddaszu użytkowym - 28 cm wełny w dwóch warstwach lambda 0,032 i 0,033, a na strychu 18 cm.
Strop między poddaszem, a strychem - 20 cm wełny w dwóch warstwach. Podłogę na poddaszu wykonano na stalowych legarach, które też spinały szkielet od dołu i na strychu, dzięki czemu nie obciążono starego stropu, który nie spełniał wymogów konstrukcyjnych. Pomiędzy powstała pustka o wys. 30cm, którą wypełniono wełną do izolacji akustycznej.
Dom był ocieplony styropianem 10 cm. Nadbudowana część docieplono dodatkową warstwą 10 cm styropianu grafitowego. Docieplono również fundamenty 5 cm XPS. Okna fasadowe trzyszybowe. Powstały pokoje 2x 11 m2 i 15 m2, łazienka 7 m2 i korytarz 12 m2 oraz strych o powierzchni podłogi 40 m2.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY