| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Romantyczna łazienka

Romantyczna łazienka

Styl romantyczny jest od wieków pielęgnowany przez kobiety. Jeśli więc dysponujemy pełnią władzy w łazience – wykorzystajmy ją dla swojej przyjemności.

Romantyczną łazienką może stać się każda - nawet wyposażona w najbardziej nowoczesne sprzęty. Wystarczy pomalować ściany na odpowiedni, pastelowy kolor
i dobrać stosowne dodatki - ręczniki ozdobione haftem, dywanik, porcelanowe pojemniki na kosmetyki.

Możemy namalować na ścianie kwiaty albo powiesić parę obrazków, zamiast "łazienkowego" lustra - lustro w drewnianej, pomalowanej na odpowiedni kolor ramie. Jeżeli mamy sporo miejsca, postawmy fotelik z poduszkami - łazienka zmieni się
w pokój kąpielowy. Romantyczny nastrój wprowadzą też kwiaty - i doniczkowe,
i cięte.

Różowo nam Romantyczny nastrój nie oznacza zaniedbania funkcjonalności. Proste białe płytki chronią miejsca narażone na działanie wilgoci. Ściana powyżej ma jasnoróżowy kolor. Uzupełniają ją amarantowe półki i rama lustra, wykonana z płyty MDF i pomalowana, podobnie jak praktyczna szafka na kółkach przeznaczona na środki czystości. Na tle kafelków dobrze wyglądają relingi z pojemnikami na podręczne przybory.

Jak w pałacu Sułtana Nastrojowa łazienka jest okazją do realizacji pomysłów niezwykłych, jak ze snów. Tutaj potraktowano to wnętrze nietypowo. Trójkątna nisza z okrągłym okienkiem mogła stać się w szafą wnękową, ale została zamieniona w stylowy kącik wypoczynkowy. Wanna oparta na dwóch nóżkach sprawia wrażenie lżejszej, a praktyczne szafki odsunięto na dalszy plan. Okładzina z hiszpańskiego marmuru nadaje charakter całości.

Wspomnienie łąki Na surowej ścianie łazienki zamiast glazury pojawił się fresk. Zaimpregnowany tynk to dobre podobrazie - malunek wykonany na nim jest nierówny i wygląda jak zabytkowy. Po zakończeniu dzieła wystarczyło zabezpieczyć go warstwą specjalnego werniksu.

Wyszukane przeżycia To propozycja, która uczy sztuki łączenia stylów czyli eklektyzmu. Sprzęty są proste i nowoczesne, a żyrandol stylowy. Białe płytki zestawiono z egzotycznym drewnem, któremu niestraszna jest wilgoć. Wąskie klepki łączone bez pióra, tzw. lemerki, stosuje się we wnętrzach przemysłowych, ale atmosfera łazienki, dzięki detalom i roślinom, przypomina salon.

Przeczytaj dodatkowo:
Łazienka w drewnie. Nietypowa obudowa wanny

Wykańczając dom lub mieszkanie można urządzić łazienkę w drewnie. Całkowicie lub tylko częściowo. Drewniana...

Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Łazienka z oknem: 5 zasad funkcjonalnej aranżacji...

Dowiedz się, jak powinna wyglądać funkcjonalna i komfortowa łazienka z oknem. Gdzie zlokalizować wannę oraz...

Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy...

Nie wszyscy wiedzą, że biel, tak jak każdy inny kolor, ma rozmaite odcienie. Biel jest kolorem niezwykle...

Pralnia w domu. Najlepsze miejsce na pralkę -...

Pralnia w domu jednorodzinnym to zazwyczaj osobne, specjalnie w tym celu wydzielone pomieszczenie...