| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Romantyczna łazienka

Romantyczna łazienka

Styl romantyczny jest od wieków pielęgnowany przez kobiety. Jeśli więc dysponujemy pełnią władzy w łazience – wykorzystajmy ją dla swojej przyjemności.

Romantyczną łazienką może stać się każda - nawet wyposażona w najbardziej nowoczesne sprzęty. Wystarczy pomalować ściany na odpowiedni, pastelowy kolor
i dobrać stosowne dodatki - ręczniki ozdobione haftem, dywanik, porcelanowe pojemniki na kosmetyki.

Możemy namalować na ścianie kwiaty albo powiesić parę obrazków, zamiast "łazienkowego" lustra - lustro w drewnianej, pomalowanej na odpowiedni kolor ramie. Jeżeli mamy sporo miejsca, postawmy fotelik z poduszkami - łazienka zmieni się
w pokój kąpielowy. Romantyczny nastrój wprowadzą też kwiaty - i doniczkowe,
i cięte.

Różowo nam Romantyczny nastrój nie oznacza zaniedbania funkcjonalności. Proste białe płytki chronią miejsca narażone na działanie wilgoci. Ściana powyżej ma jasnoróżowy kolor. Uzupełniają ją amarantowe półki i rama lustra, wykonana z płyty MDF i pomalowana, podobnie jak praktyczna szafka na kółkach przeznaczona na środki czystości. Na tle kafelków dobrze wyglądają relingi z pojemnikami na podręczne przybory.

Jak w pałacu Sułtana Nastrojowa łazienka jest okazją do realizacji pomysłów niezwykłych, jak ze snów. Tutaj potraktowano to wnętrze nietypowo. Trójkątna nisza z okrągłym okienkiem mogła stać się w szafą wnękową, ale została zamieniona w stylowy kącik wypoczynkowy. Wanna oparta na dwóch nóżkach sprawia wrażenie lżejszej, a praktyczne szafki odsunięto na dalszy plan. Okładzina z hiszpańskiego marmuru nadaje charakter całości.

Wspomnienie łąki Na surowej ścianie łazienki zamiast glazury pojawił się fresk. Zaimpregnowany tynk to dobre podobrazie - malunek wykonany na nim jest nierówny i wygląda jak zabytkowy. Po zakończeniu dzieła wystarczyło zabezpieczyć go warstwą specjalnego werniksu.

Wyszukane przeżycia To propozycja, która uczy sztuki łączenia stylów czyli eklektyzmu. Sprzęty są proste i nowoczesne, a żyrandol stylowy. Białe płytki zestawiono z egzotycznym drewnem, któremu niestraszna jest wilgoć. Wąskie klepki łączone bez pióra, tzw. lemerki, stosuje się we wnętrzach przemysłowych, ale atmosfera łazienki, dzięki detalom i roślinom, przypomina salon.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy...

Nie wszyscy wiedzą, że biel, tak jak każdy inny kolor, ma rozmaite odcienie. Biel jest kolorem niezwykle...

Remont łazienki. Rozmieszczenie urządzeń...

Remontując łazienkę, częściej niż tylko urządzenia sanitarne wymienia się w niej wszystkie albo większość...

Modna łazienka 2016. GALERIE najnowszych aranżacji

Modna łazienka to hasło, które dla każdego może znaczyć coś innego. Niektórzy przywiązują wagę...

Jak zaprojektować łazienkę dla osób...

Projektowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych trzeba dobrze zaplanować. Niestety nie istnieją...

Nowości w ofercie GEBERIT

GEBERIT – producent zaawansowanych systemów sanitarnych, wyposażenia łazienek oraz...

Grzejnik dekoracyjny w łazience z betonem na...

Ta nowoczesna łazienka została urządzona w industrialnym stylu charakterystycznym dla loftów. Uwagę...