Zlewozmywaki granitowe, czyli zlewozmywaki kompozytowe

2010-09-13 13:45

Nowoczesne materiały kompozytowe, z których wykonywane są tzw. zlewozmywaki granitowe, powstają na bazie mielonego granitu (kwarcu) oraz akrylu. Zobacz, jakie parametry mają zlewozmywaki kompozytowe

Zlewozmywaki granitowe, czyli zlewozmywaki kompozytowe
Autor: Śmigielski Technika Kuchenna

Zlewozmywaki kompozytowe wykazują odporność na uderzenia i zarysowania oraz na działanie wysokich temperatur (jednak tylko do 280˚C). Zlewozmywaki te nie powinny się również przebarwiać – aczkolwiek płyny, które mogłyby zostawić po sobie ślad (np. herbata czy soki owocowe) szczególnie na jasnym kamieniu, najlepiej jest od razu zmyć. Na granicie nie są też widoczne zacieki.

Zobacz także:

Zlewozmywaki granitowe: bogactwo kształtów i kolorów

Zawartość minerałów sprawia, że powierzchnia takiego sprzętu cechuje się zazwyczaj charakterystyczną chropowatością (mniejszą lub większą). Zlewozmywaki granitowe są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można idealnie dobrać sprzęt do wnętrza naszej kuchni. Do wyboru jest wiele modeli, które różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale również zdobieniami i wykończeniem. Możemy wybierać pomiędzy „kanciastym” minimalizmem a dekoracyjną bogatą formą.

Jak czyścić zlewozmywaki granitowe?

Utrzymanie ładnego wyglądu zlewozmywaka granitowego nie należy do trudnych zadań. Wystarczy systematyczne mycie wodą z płynem do mycia naczyń (powinno to zapobiec też powstawaniu kamienia). Od czasu do czasu przyda się jednak zastosowanie specjalnego środka czyszczącego (zazwyczaj w formie pasty), który pomoże usunąć np. zgromadzone osady, obtarcia powstające w efekcie kontaktu powierzchni zlewozmywaka z metalem (sztućcami, garnkami itp.). Tak jak w przypadku sprzętu stalowego, należy unikać używania silnych detergentów – szczególnie pozostawiania ich na dłużej na powierzchni zlewozmywaka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.