Ścianka działowa w małym salonie. Dzielimy małą przestrzeń

2009-08-24 2:00

W małym salonie na małej powierzchni trudno zaprojektować roboczy kąt, zapewniający użytkownikowi odpowiednie warunki do pracy. Rozwiązaniem może być niewysoka ścianka działowa z płyty gipsowo-kartonowej. Zobacz, nasz pomysł na ściankę działową ustawioną w salonie.

Dzielna ścianka
Autor: Daniel Rumiancew|Michał Glinicki |Piotr Mastalerz Dzielna ścianka

Łączenie pomieszczeń mieszkalnych w jedną przestrzeń stało się bardzo popularne. Zwłaszcza w niedużych mieszkaniach pozbywamy się ciasnych podziałów – zyskujemy dodatkową powierzchnię, łatwiej się poruszać. Jednak przy pracy lub w czasie snu nikt nie powinien nam przeszkadzać. Nie chcemy też podczas posiłku oglądać wiszących w przedpokoju płaszczy. W takich sytuacjach ścianki działowe wydają się niezbędne.

Ścianka działowa z płyty gipsowo-kartonowej

Prezentujemy trzy ścianki – wszystkie w tej samej technologii: szkielet z blachy ocynkowanej obłożony został płytą gipsowo-kartonową. Ich zastosowanie nie prowadzi do stworzenia samodzielnych pokoi, ale do oddzielenia poszczególnych stref o różnym przeznaczeniu. Tego typu ścianki są nie tylko funkcjonalne, ale również dekoracyjne, ponieważ za sprawą elastycznej konstrukcji mogą być dowolnie ukształtowane.

Propozycja IUstawienie ścianki w ten sposób to doskonały pomysł na utworzenie przytulnego kącika. Pomimo niewielkich rozmiarów ścianka osłania mieszkańców przed ciekawskim wzrokiem wchodzących. Na szczególną uwagę zasługuje niepospolity, łukowaty kształt – charakterystyczna wklęsłość okazała się dobrym miejscem na niewielki stół i krzesła.

Propozycja IITa ścianka działowa dzieli salon na część dzienną i sypialną. Ponieważ okno znajduje się jedynie po stronie „salonu”, należało zadbać, aby także do „sypialni” docierało światło słoneczne. Taki efekt udało się uzyskać za sprawą dekoracyjnych prześwitów, przydających ściance lekkości. Ażurowe przegrody z powodzeniem wykorzystano jako półeczki na bibeloty.Zaprezentowane przez nas ścianki to przykłady wprowadzania niekonwencjonalnych podziałów. Te lekkie konstrukcje dzielą pomieszczenie nie tylko funkcjonalnie, ale również dekoracyjnie.

Propozycja IIISpokojne miejsce do pracy jest niezbędne w każdym mieszkaniu. Na małej powierzchni trudno zaprojektować roboczy kąt tak, aby zapewnić użytkownikowi odpowiednie warunki. Rozwiązaniem problemu może być niewysoka ścianka działowa w kształcie litery „L”. Ponieważ nie łączy się z sufitem, nie ogranicza przestrzeni, ani nie izoluje całkowicie osoby pracującej przy biurku. Oddziela ją jednak od codziennego rozgardiaszu.

Nasi Partnerzy polecają