logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

15474

Przebudowa domu z 1920 roku

Przebudowa domu miała na celu wykonanie: garażu, nowej kotłowni, powstanie pokoju wypoczynkowego.

Inwestycja pomogła również stworzyć wymarzony ogród na dachu.

Modernizacji poddano system CO, sieć wodociągową i kanalizacyjną.

W starym domu, pochodzącym z ok. 1920 roku, konieczna była przebudowa komina, kanalizacji, docieplenie poddasza.

Dobudówka pozwoliła lepiej wykorzystać powierzchnię użytkową. Istotą przebudowy było zachowanie charakteru obiektu. Stary dom z drewnianą werandą, wg gospodarzy, po przebudowie nie stracił swojego wdzięku. Przebudowa pozwoliła nie tylko poprawić jego funkcjonalność i atrakcyjny wygląd, poprawiła również bezpieczeństwo.

Stary wyeksploatowany komin zastąpiony został nowym systemowym kominem o odpowiednich przekrojach, przybyło również przewodów wentylacyjnych.

Wreszcie kotłownia, która dotychczas zlokalizowana była w piwnicy, dziś znajduje się obok garażu - 40 cm powyżej poziomu zero.

Wyłożony kamienny podjazd garażowy nie tylko dodaje uroku – podniesienie poziomu podłogi zabezpiecza przed ewentualnym zalaniem kotłowni podczas coraz częstszych anomalii pogodowych.

Dom położony jest w dolnej części miasta Braniewo, blisko polderu, gdzie występuje realne zagrożenie czasowych podtopień. Zanim powstał projekt, pomysłodawcy przebudowy i właściciele obiektu wykonali wiele analiz i szkiców, łącznie ze stworzeniem makiety. Wreszcie po konsultacjach z projektantem stworzony został projekt. Nie obeszło się oczywiście bez poprawek. No ale marzenie zostało spełnione. Dziś oprócz w/w zabezpieczeń gospodarze mają wymarzony widok na ogród, gdzie na pierwszym planie prezentują się sosny rosnące w specjalnej przestrzeni na dachu, natomiast w tle jest ogród główny.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY