logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14910

Remont piętra mieszkalnego

Remont piętra mieszkalnego - lifting i unowocześnienie pierwotnej powierzchni. Piętro składa się z powierzchni 95m2, podzielonej "na krzyż" jako cztery powierzchnie użytkowe po 20-25 m2, gdzie drzwi wejściowe do pokoi i kuchni tworzyły przestrzenie przechodnie (brak prywatności i funkcjonalności). Pierwotnie składało się z dwóch pokoi (1; 2), małej łazienki (3) + toaleta (4), wąskiej kuchni (5) i jadalnia/salonik (6), mały przedpokój (7). Obecnie niektóre ściany zostały wyburzone dla powiększenia przestrzeni oraz zamurowane drzwi pokojowe dla nowego podziału.
Pokój 1 - zamurowanie jednego z dwóch otworów drzwiowych; pozostałość bez zmian. Obecnie jest to pokój gościnny.
Pokój 2 - wyburzenie ściany przylegającej do przedpokoju dla otwarcia przestrzeni, poprowadzenie rur instalacji wodnej i gazowej. Obecnie przestrzeń ta tworzy salon z aneksem kuchennym.
Łazienka (3) i toaleta (4) - oba pomieszczenia zostały połączone, gdzie pierwotna toaleta tworzy kafelkowy brodzik z prysznicem. Toaleta została wprowadzona do łazienki; pozbyto się wanny. Całość otrzymała nowa glazurę i terakotę oraz nowe meble łazien.
Wąska kuchnia (5) i jadalnia (6) - wybicie ściany grodzącej; przekształcenie powierzchni na sypialnię z dużą wanną narożną. Część podłogi i ścian w kafelkach, druga część wykończona panelami podłogowymi.
Przedpokój (7) - poprzez wybicie ściany przy łazience zyskał dostęp do światła dziennego oraz jest bezpośrednio połączony z salonem. Remont uwzględniał również zmianę instalacji elektrycznej, instal. CO, nowych podłóg (gres/glazura/panele), wyrównania ścian płyta karton-gips.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY