logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14426

Kapitalny remont mieszkania

Remont mieszkania zaraz po zakupie. Mieszkanie było w stanie do kapitalnego remontu. Remont zacząłem od wymiany instalacji elektrycznej w całym mieszkaniu. Następnie do skucia były tynki w salonie, pokoju 1, kuchni oraz częściowo w pokoju 2. Położone zostały nowe tynki wapniowo cementowe, po czym przystąpiłem do wykończenia sufitu salonu oraz korytarza karton gipsem. Również dodatkowo zrobiłem zabudowę z płyt karton gipsowych przy oknie w salonie zasłaniając rurki c.o. i tworząc podświetlanie półeczki. Wymiana drzwi i metalowych ponad 30-sto letnich futryn. Parkiet na podłodze był w opłakanym stanie, dlatego była konieczność usunięcia go. Podłoga została wyrównana wylewką wyrównującą, na która zostały ułożone deski barlineckie.

W kuchni i korytarzu zostały położone płytki. Ściana między korytarzem a pokojem 1 została wyburzona i wstawiliśmy drzwi przesuwne wykończone podwójnymi płytami karton gips. Korytarz został wykończony tynkiem mozaikowym. Ściana w salonie w kolorze czerwonym to tynk trawertyn, pozostałe ściany zostały pokryte farbą strukturalną piasek pustyni. Łazienka była jedynym pomieszczeniem nieremontowanym podczas tych prac. W kuchni została przeprowadzona dodatkowo modernizacja sanitarna wraz z usunięciem uskoku na ścianie, co wiązało się z usunięciem tynku, wymiany rur doprowadzających wodę poniżej poziomu zlewu (była stara bateria naścienna). W salonie zastosowano do oświetlenia zarówki ledowe oraz taśmy led RGB sterowane za pomocą pilota, włączniki dotykowe livolo sterowane pilotem.

Do zrealizowania jest jeszcze montaż rolet wewnętrznych elektrycznych sterowanych pilotem. Na wyspie oświetleniowej salonu zastosowano częściowo sufit napinany transparentny, podobnie jak w korytarzu - również po środku jest sufit napinany z taśmą rgb.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY