logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14792

Remont starego domu

W lutym 2016 roku kupiliśmy stary dom z czerwonej cegły.

Powierzchnia parteru prawie 150 m2, poddasze do adaptacji. Dom idealnie nadaje się na wyodrębnienie mieszkania dla seniora, jak i dla 4-os. rodziny.

Remont robimy systemem gospodarczym. Nie mamy projektanta a dom nie posiada planów. Za pomocą programu kazaplan stworzyliśmy projekt naszego domu przed i po.

Początkowo mieliśmy nadzieję, że nie będzie konieczna wymiana dachu. Niestety inwestycja ta pochłonęła ogromne pieniądze. Przy okazji zdecydowaliśmy się na stworzenie werandy/tarasu przed domem. Dwa niezależne wejścia będą połączone zadaszonym tarasem. Tu spełniliśmy marzenie o werandzie na drewnianych belkach i z drewnianym sufitem.

Do małego mieszkania przylega przybudówka, która miała dużo niższy strop od reszty domu. W tym celu wykuliśmy teren pod chudziaka w całym mieszkanku dużo głębiej. Niestety posadzki wylano na jednym poziomie. Zmuszeni byliśmy podnieść strop zmieniając całkowicie kształt daszku przybudówki.

Wewnątrz trzeba było "zerwać" wszystko zarówno ze ścian jak i podłóg. Kilka ścian zostało całkowicie usunięte, inne przesunięte. Piękna czerwona cegła pokryta była wieloma warstwami tynków różnej maści i wieloma płytami. Odtworzyliśmy izolację poziomą i wylaliśmy nowe posadzki. Ukryto w nich nowe instalacje: hydrauliczną i grzewczą.

W dachu wstawiliśmy okna połaciowe a wszelkie inne zostały wymienione na nowe w nowych rozmiarach.

Szykujemy się do zakupu pieca z podajnikiem, by móc ogrzewać dom węglem i drewnem.

Musimy zerwać stare, niedokończone ocieplenie domu.

Do września zamierzamy wykończyć parter, by móc zamieszkać w "naszym" domku i będąc na miejscu, zająć się adaptacją poddasza. Kujemy, murujemy i wymyślamy swój wymarzony domek.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY