logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

14429

Remont mieszkania i adaptacja poddasza w 100 letniej kamienicy

Prace od dwóch lat w toku - kompletna przebudowa, remont mieszkania, adaptacja strychu na mieszkalne poddasze w 100 letniej kamienicy w Siemianowicach Śląskich. Przeprowadzone prace: parter - wyburzenie ścian działowych celem uzyskania otwartej przestrzeni i dużych przejść pozbawionych drzwi. Nowe instalacje wod-kan, elektryczne, ogrzewania centralnego, wymiana okien, drzwi, wybicie dziury w stropie na poddasze.

Autorskie wykończenie ścian w płytach 3 cm z dylatacjami, zaciągnięte mieszanką betonowo/klejową, polakierowane na połysk. Industrialne schody stalowe własnego projektu w trakcie budowy, stopnie (czarne) nawiązujące do mającej się pojawić podłogi także w warsztacie (również czarna), budowa od podstaw łazienki.

Poddasze: wykonanie instalacji elektrycznej, uszczelnienie dachu, montaż dwóch okien dachowych, izolacja dachu oraz dwóch ścian pianką pur. Wykończenie całego poddasza w płytach g-k z pozostawieniem widocznej stolarki, renowacja stolarki, wyrównanie podłoża, montaż paneli. 90% prac, poza instalacją elektryczną, wod/kan, ogrzewaniem i oknami tradycyjnymi wykonałem sam, z pomocą kolegi. Prace cały czas trwają, w miarę sił, możliwości i finansów. Docelowo dół zimny, industrialny, góra ciepła, wypełniona drewnem, tekstyliami, mnóstwo instrumentów i ręcznie robionych mebli, które projektuję i wykonuję.

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY