logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Termomodernizacja – zawsze z projektem!

Gdy chcemy przeprowadzić termomodernizację budynku zawsze potrzebna jest całościowa ocena stanu budynku. Przed zleceniem projektu powinien zostać przeprowadzony audyt remontowy lub termomodernizacyjny, który wskaże najważniejsze miejsca ucieczki ciepła, stan instalacji, przegród zewnętrznych, możliwe sposoby napraw i podniesienia standardu technicznego domu.

Audyt powinien również sformułować zalecenia co do kolejności i opłacalności podejmowania poszczególnych napraw lub wymiany elementów, które dałyby najkorzystniejsze efekty oszczędności energii.

Projekt powinien obejmować całość prac. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że zagadnienia instalacyjne zostaną rozwiązane i przeprowadzone w koordynacji z ociepleniem elewacji i wymianą okien. Pojekt pozwoli inwestorowi określić zakres robót i będzie podstawą umów z wykonawcami.

Przy ociepleniu elewacji oraz wymianie okien i drzwi można poprawić wygląd budynku. Powinien się tym zająć architekt. Jest on w stanie przewidzieć konsekwencje zmiany grubości ściany i znaleźć sposoby na rozwiązanie osadzenia drzwi wejściowych w grubszej przegrodzie, nowy wygląd wystających elementów (gzymsy, balustrady, balkony) oraz na uratowanie wartościowych detali. Może również zaproponować nowoczesne wykończenie elewacji.

Dodatkowa korzyść polega na tym, że dokumentacja architektoniczna jest przydatna przy wymianie stolarki okiennej czy drzwiowej. Pomaga opisać, jakie wymagania mają spełnić oferenci, tak aby propozycje wykonania były porównywalne i by uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny, termomodernizacyjny czy użytkowy, by móc dopasować wszystkie szczegóły, wreszcie – policzyć i zweryfikować koszty.

Dom przed termomodernizacją

Termomodernizacja domu

Dom z końca lat 60-tych ocieplono wełną mineralną i styropianem. Grubość ocieplenia została nieznacznie zróżnicowana ze względu na drewnianą oblicówkę, którą zastosowano na fragmentach elewacji.

Projekt: Wojciech Polko

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY