logo

 

Zaplanowałeś w tym roku remont domu lub mieszkania? Nie ma znaczenia, jaki rozmach ma Twój remont - może to być generalna przebudowa domu lub tylko lifting łazienki. Ważne, że jesteś z tego dumny i masz się czym pochwalić! Weź udział w konkursie i przyślij zgłoszenie!

Duża zmiana niewielkim kosztem, czyli metamorfoza elewacji po wymianie okna

Czas na wymianę starych nieszczelnych okien? Można przy tej okazji je powiększyć. Jeśli nowe będą tej samej szerokości, nie będzie to skomplikowane. Dzięki zamianie zwykłych okien na porfenetry, dom stanie się nowocześniejszy i lepiej doświetlony.

Powiększony rozmiar okien to nie tylko więcej światła we wnętrzu, ale często także poprawiony wygląd elewacji. Najprościej to uzyskamy, gdy wstawiając nowe większe okno, obniżymy parapet, ale nie zmienimy poziomu jego górnej krawędzi. Nie trzeba wówczas przebudowywać nadproża, co jest bardziej skomplikowaną operacją. Oglądając przebudowane czy odnowione domy możemy też zaobserwować, jak wygląd elewacji można poprawić bez zmiany otworów. Zmieniają je dodatkowe elementy, takie jak pasy innego koloru tynku łączące kilka okien, żaluzje, balustrady czy okiennice.

Zdjęcie przedstawia przedwojenny dom, który miał małe, tradycyjne okna. Wydłużono je aż do podłogi, zamieniając w portfenetry. Po odświeżeniu elewacji dom ładnie wygląda, a wnętrza są dużo lepiej oświetlone.

Autor: Piotr Mastalerz

Elewacja przedwojennego domu po wymianie okien

ORGANIZATORZY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY