| muratordom.pl » Okładziny dekoracyjne do wnętrz i na elewację » Elewacja z kamieniem w roli głównej. Szerokie możliwości zastosowania

Elewacja z kamieniem w roli głównej. Szerokie możliwości zastosowania

Kamień ozdobny to ponadczasowy materiał. Nic dziwnego, że współcześnie jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych elewacji.

Kamień – ponadczasowy materiał wykończeniowy

Kamień jest uniwersalny, o czym przekonują zarówno właściciele wiejskich domków z kamienną elewacją, jak i mieszkający w nowoczesnych, zgeometryzowanych domach, w których kamień łączy się z wieloformatowym przeszkleniem. Popularność tego materiału wiąże się z jego długowieczną historią. Był wykorzystywany przez pierwsze cywilizacje, nie tracąc swej wartości przez wieki. Zabudowa azteckich miast, kamienne budowle w Hiszpanii czy Wielki Kanion w Ameryce są dziś inspiracją do tego, by piękno kamienia przemycić i odtworzyć na swojej posesji.

I nie potrzeba do tego materiału z Ameryki Południowej, świetnym rozwiązaniem stają się bowiem płytki kamieniopodobne, które wiernie oddają naturalną strukturę kamiennej bryły, a do tego są lekkie i tańsze niż naturalny surowiec.

Różnorodność barw i kształtów płytek kamieniopodobnych

Różnorodność barw przechodząca od jasnych piaskowców po rdzawe tonacje czy w końcu brunatne przebarwienia zachwyca. W połączeniu ze spękaną, oryginalną strukturą, która może imitować drobne łupki lub przypominać owalne wapienie spotykane we Włoszech – materiał daje niemalże nieograniczone możliwości w dekorowaniu powierzchni domu czy posesji.

Elewacyjne płytki kamieniopodobne Stegu silnie inspirowane naturą, nadają elegancki charakter całej posesji, a szeroki wybór wzorów sprawia, że dom w Polsce może wyglądać jak ten z gorącej Italii, czy swoją formą nawiązywać do architektury na terenach górskich.

Autor: Stegu

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Zalety kamiennych elewacji

Kamień elewacyjny wyróżnia się trwałością, co przekłada się na zadbaną elewację domu, służącą przez wiele lat. Materiał zachowuje swoje walory estetyczne we wszystkich warunkach pogodowych. Dzięki temu barwa kamiennej struktury nie zmienia się pod wpływem dużego nasłonecznienia, a mrozoodporność okładzin Stegu gwarantuje, iż nie ulegną one zniszczeniu w okresie zimowym, kiedy panują niskie temperatury. Oprócz oryginalnej formy, kamień świetnie łączy się zarówno z naturalnymi surowcami, jak drewno czy wykorzystywanymi w nowoczesnym budownictwie – szkłem lub metalem. Jasny materiał o wyraźnej strukturze dodatkowo ociepla przestrzeń posesji.

Płytki kamieniopodobne można stosować niemal wszędzie

Materiał może stanowić całkowite pokrycie ścian, służyć jako dekoracja cokołów budynku lub być użyty jedynie do zaznaczenia ważnych stref – oddzielenia przestrzeni tarasu czy dekoracji wejścia. Często jest stosowany do ozdobienia ogrodzenia. Jak podkreślają fachowcy, zaletą materiału jest łatwy sposób montażu, ponieważ elewacje kamieniopodobne występują w formie paneli lub płytek. Można je także przemalować, co daje możliwości oryginalnego wykończenia elewacji.

Wszystko to sprawia, że właściciele zarówno wiejskich domków, jak i miejskich, nowoczesnych budynków coraz częściej decydują się na elewację z okładziną kamieniopodobną w roli głównej.

Autor: Stegu

Przeczytaj dodatkowo:
Trzy składniki nowoczesnego domu - kamień, szkło...

Prostota i minimalizm to kluczowe cechy nowoczesnego domu. Amatorzy tego stylu wyznają zasadę „mniej...

5 pomysłów na modyfikacją projektu gotowego bez...

Wybranie gotowego projektu domu to propozycja dla osób, które nie chcą ponosić wysokich...

Wykończenie ścian płytkami gipsowymi

Płytki gipsowe to sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Układanie ich jest łatwe i nie wymaga...

Jak samodzielnie przeprowadzić metamorfozę...

Elewacja to wizytówka każdego budynku, dlatego należy zadbać, aby wyglądała zawsze świeżo i...

Płytki betonowe na elewacje i do wnętrz

Płytki betonowe to pomysł na ciekawą aranżację zarówno ścian wewnętrznych, jak i elewacji. Zobacz...

sponsor artykułu
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT