| muratordom.pl » Hager - informacje dla inwestorów indywidualnych » Innowacyjny osprzęt elektroinstalacyjny Berker by Hager

Innowacyjny osprzęt elektroinstalacyjny Berker by Hager

Trzy niepowtarzalne serie łączników wyróżniają się okrągłym, harmonijnym kształtem i wysoką jakością wykonania. Produkty te charakteryzują się różnorodnością funkcji i innowacyjnymi materiałami, dopasowane są również do sensorów przyciskowych i dotykowych KNX.

Funkcjonalne i designerskie rozwiązania

Berker R.1 to seria o łagodnych kształtach ramki zewnętrznej i okrągłym elemencie centralnym. Natomiast Berker R.3 łączy okrągły element centralny z kanciastą ramką. Taka forma ułatwia instalację w kanałach elektroinstalacyjnych. Dzięki temu osprzęt jest idealny do stosowania w budynkach komercyjnych, gdzie wymagane jest zróżnicowanie systemu kanałowego. W połączeniu z kompletem uszczelek, wybrane artykuły mogą być wykorzystane do podtynkowej bryzgoszczelnej instalacji IP44. Duża funkcjonalność, dostępność w ramkach od 1- do 5-krotnych oraz ponadczasowy klasyczny wygląd czynią ten produkt doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich projektów mieszkaniowych, hotelowych czy biurowych. Obie serie posiadają mechanizm w systemie one.platform. To ujednolicony standard mechanizmów, który pasuje do wszystkich innych serii wzorniczych Berker by Hager. Oznacza to, że aby zmienić serię nie trzeba wymieniać mechanizmu, a jedynie elementy wierzchnie takie, jak: ramki, klawisze i elementy funkcjonalne. Mechanizm zostaje w ścianie, a dobrać do niego można dowolny design z oferty producenta.

Trzecim, niepowtarzalnym produktem jest seria Berker R.classic. Okrągły łącznik w prostej formie, wywodzący się z serii Berker 1930, zdecydowanie stawia na klasykę. Zaokrąglony kształt i proste pokrętło doskonale współgra zarówno z tradycyjnym, jak i nowoczesnym wnętrzem.

Szeroki wybór kolorów i wzorów - wybierz swój włącznik elektryczny

W wersji podstawowej wszystkie produkty wykonane są z czarnego lub białego tworzywa, a wysokość ramki wynosi 10 mm. W innych przypadkach płytka wykonana jest ze szkła, aluminium lub stali nierdzewnej i zestawiona z grubą na 7 mm podstawą z tworzywa. Dzięki temu dostępne są różne kombinacje, które tworzą zupełnie nowe projekty i powiększają wybór możliwości. Seria Berker R.1 została poszerzona o ramki wykonane z naturalnych materiałów, które doskonale pasują do nowoczesnych, wyszukanych wnętrz. W ofercie można znaleźć ramki ze skóry, łupka naturalnego, betonu polerowanego czy barwionego dębu. Miłośnicy odważnych aranżacji również znajdą coś dla siebie. Soczysty pomarańcz lub czerwień akrylu, dodadzą energii każdej aranżacji.

Autor: Hager

Włącznik dotykowy czy przyciskowy?

Do systemów łączników Berker R.1 i Berker R.3 doskonale pasują sensory przyciskowe KNX (pojedyncze i podwójne) oraz sensory dotykowe Berker KNX (od pojedynczego do poczwórnego) o łagodnych lub kanciastych konturach, utrzymane w tonacji czarnej lub białej. Obsługa sensora jest bardzo prosta. Wystarczy lekki dotyk, by wywołać funkcje włączania, przyciemniania, regulacji żaluzji czy też jedną z ośmiu zapisanych scen świetlnych. Zintegrowany port magistralny systemu KNX ułatwia instalację nowych urządzeń oraz montaż w istniejących już systemach. Jedynie urządzenia z regulatorem temperatury wymagają dodatkowego napięcia zasilania (24V).

Platforma elektroniki dla instalacji podtynkowych

Serie Berker R.1 i Berker R.3 zapoczątkowały nowy system elektroniki Berker by Hager, przeznaczony do instalacji podtynkowej. Platforma oferuje wiele dodatkowych rozwiązań, takich jak: bezobsługowe przyciski z baterią słoneczną, łatwe w konfiguracji zegary sterujące żaluzjami oraz funkcjami załączania. Przede wszystkim jednak pierwsze auto adaptacyjne ściemniacze uniwersalne w wersji 1- i 2-krotnej, które automatycznie rozpoznają podłączone oświetlenie. Ściemniacze uniwersalne pozwalają sterować lampami LED, żarówkami energooszczędnymi oraz niemal wszystkimi istniejącymi typami oświetlenia. Wszystkie komponenty są łatwe w montażu, można je idealnie łączyć oraz, w razie potrzeby, w każdej chwili rozszerzyć funkcjonalność. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwukierunkowej technologii radiowej KNX. „Nasza platforma elektroniki pozwala na zastosowanie różnorodnych funkcji na wszystkich poziomach instalacyjnych, spełniając tym samym niemal każde życzenie klientów w ramach ogólnie przyjętego wzornictwa. Generacja R. stanowi doskonały program do projektowania i instalacji, dzięki nadzwyczajnemu połączeniu funkcjonalności, materiałów i przyszłościowych technologii” - wyjaśnia Ralph Bertelt, Wiceprezes Business Group Building Automation, Hager Group.

Przeczytaj dodatkowo:
Gniazda elektryczne - nowoczesne wzornictwo do...

Nowoczesny osprzęt elektroinstalacyjny dla wymagających klientów. Włączniki i gniazda elektryczne o...

Tehalit.design - elegancki sposób na prowadzenie...

W każdym domu znajdują się nowoczesne urządzenia multimedialne, które wymagają podłączenia do...

Gniazda i włączniki elektryczne – rewolucyjne...

Pierwsze rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmów i łączników na rynku. Rewolucja polega na...

Pięciorzędowa rozdzielnica podtynkowa –...

Rozdzielnica elektryczna w konfiguracji 5-rzędowej z 60 miejscami na aparaty modułowe. Osprzęt...

Radio podtynkowe. Słuchaj muzyki i wiadomości w...

Małe, eleganckie oraz funkcjonalne radio podtynkowe to bardzo praktyczny zamiennik typowego, przenośnego...

Zaprojektuj osprzęt elektroinstalacyjny w swoim...

Zaprojektuj osprzęt elektroinstalacyjny w ekspresowym tempie. Wypróbuj konfigurator i wybierz gniazdka...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.