Wyspa kuchenna w odremontowanym domu

2014-01-15 12:05
Kuchnia po remoncie
Autor: CHATANOWA Kuchenne życie toczy się wokół wyspy kuchennej. Jest ona główną dekoracją pomieszczenia, a do tego pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Starą kuchnię odremontowano. Pojawiła się w niej wyspa kuchenna, nowe blaty laminowane oraz interesujące meble kuchenne. Taka rewolucja okazała się strzałem w dziesiątkę.

W tej kuchni należało wymienić wszystko. Niezabudowane sprzęty AGD, niemodna glazura nad blatem i fronty szafek z płyty paździerzowej w nieubłagany sposób przypominały o poprzedniej, siermiężnej epoce. Poza tym niefunkcjonalna zabudowa z wieloma otwartymi półkami, niemal pozbawiona szuflad, utrudniała utrzymanie porządku. Wprawdzie w pomieszczeniu o powierzchni 9,6 m2 z szafkami ustawionymi w kształt litery L dziecko gospodarzy mogło jeździć samochodzikiem, jednak inwestorzy woleli, by kuchnia była dostosowana do swojego właściwego przeznaczenia i dzisiejszych standardów.

Wyspa kuchenna - marzenie inwestorki

Gospodyni marzyła o wyspie kuchennej i choć powierzchnia kuchni wydawała się niewystarczająca, udało się ją zrobić. Okazało się, że przy wymiarach pomieszczenia 2,86 x 3,36 m można zaprojektować niedużą wyspę (1,05 x 1,2 m). Ze względu na konieczną oszczędność przestrzeni przy jednej ze ścian zmniejszono szerokość  blatu kuchennego ze standardowych 60 do 40 cm.

Nowe meble kuchenne

Nowa zabudowa uporządkowała kuchnię – ukryła sprzęty AGD i rozgardiasz, który odsłaniały stare otwarte szafki. Poza tym dzięki temu, że wyspa jest zbudowana z sześciu dużych, wygodnych szuflad, wszystkie rzeczy potrzebne podczas gotowania są łatwo dostępne. Sufit podwieszany nad wyspą nie tylko podkreśla jej rangę, lecz także ukrywa instalację okapu i oświetlenia – halogenów i diod LED.

Nowoczesne wykończenie

Efekt odmłodzenia kuchni uzyskano, wykorzystując modne dziś materiały. Biały, lakierowany, błyszczący MDF, z którego zrobione są fronty szafek, optycznie powiększa intensywnie zabudowaną przestrzeń kuchenną. Podobną rolę odgrywa czarne szkło hartowane umieszczone nad blatem – jest namiastką lustra, w którym odbija się kuchnia. Aby zgodnie z intencją właścicieli uniknąć efektu laboratorium, nieskazitelną, chłodną biel zabudowy ujęęto w drewniane ramy z naturalnego forniru palisandru. Wykorzystaliśmy go na ścianach i podwieszanym suficie. Aby zminimalizować koszty, zamiast drewnianych blatów olejowanych na kolor palisandru wybraliśmy prefabrykowane wodoodporne blaty wykończone laminatem do złudzenia przypominającym drewno.

Więcej o remontach i modnej przebudowie kuchni przeczytasz w najnowszym Muratorze 2/2014

Oświetlenie halogenowe
Autor: CHATANOWA Halogeny oświetlające punktowo wyspę i blaty kuchenne, świetlówki pod szafkami i LED-y na podwieszanym suficie – różnorodne oświetlenie nie tylko jest praktyczne, lecz także pozwala na zmiany aranżacji kuchni
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE