Szybszy montaż płyt gipsowo-kartonowych

2022-06-13 11:42 Materiał sponsorowany
Isover i Rigips: wygodne poddasze
Autor: ISOVER&RIGIPS

Teraz wykonywanie sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych czy sufitowych jest jeszcze prostsze i szybsze niż dotychczas. Wszystko dzięki nowej, udoskonalonej wersji płyty Rigips PRO typ A, która posiada dodatkowe nadruki, ułatwiające montaż do profili w rozstawie co 40 cm, a także inne pomocnicze oznaczenia ułatwiające prace.

W przypadku montażu płyty do konstrukcji z profili w rozstawie co 40 cm, wykonawca za pomocą sznura traserskiego, ołówka lub lasera zmuszony jest do wyznaczenia linii, wzdłuż których będzie umieszczał wkręty. Nowa wersja płyty Rigips PRO typ A 12,5 mm posiada teraz dodatkowe linie pomocnicze, które pozbawiają wykonawcę konieczności wykonywania tych pomiarów.

- Płyta Rigips PRO typ A od zawsze wyróżniała się na rynku suchej zabudowy. Jako firma za cel stawiamy sobie słuchanie klienta i jego potrzeb. Przerywane linie umieszczone na płycie umożliwiają jej montaż do zagęszczonych profili w rozstawie co 40 cm bez użycia dodatkowych narzędzi, takich jak sznur traserski czy laser. Z każdym udogodnieniem chcemy zaoszczędzić cenny czas wykonawcy, tak aby w ciągu pracy mógł zrobić jak najwięcej m2 niezależnie od konstrukcji przegrody - mówi Agnieszka Gładysz, Product Manager. 

Dodatkowo na licu płyt można znaleźć wiele innych, pomocniczych nadruków, przyspieszających czas pracy. Należą do nich m.in. miarka, ułatwiająca zmianę wymiaru płyty na dowolną długość bez użycia centymetra czy kropka, która ułatwia identyfikację środka płyty.

Płyta Rigips PRo
Autor: Rigips

Płyty gipsowo-kartonowe Rigips PRO typ A mają szerokie zastosowanie. Stosuje się je do wykonywania poszycia ścian i sufitów w systemach suchej zabudowy oraz prefabrykacji różnych elementów budowlanych.

- Materiały, które są zgodne z normą EN520:2004+A1:2009, idealnie sprawdzą się przy wykonywaniu: okładzin ściennych i sufitowych, ścian działowych, sufitów podwieszanych czy zabudowy poddaszy. Produkt przeznaczony jest do pomieszczeń, w których wilgotność względna powietrza nie przekracza 70% - dodaje Agnieszka Gładysz.

Płyta Rigips PRo
Autor: Rigips
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE