Co zrobić z cebulkami tulipanów w styczniu? [Porada eksperta]

2013-01-10 12:54

Dostałam 24 XII w prezencie 100 cebulek tulipanów. Mam problem: co zrobić, aby się nie zmarnowały. Proszę o pomoc! Dziękuję!

Agnieszka Mike - Jeziorska
Radzi: Agnieszka Mike-Jeziorska

Jest absolwentką SGGW, wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Jej pasją są rośliny i obserwacja przyrody. Już na studiach zajmowała się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz florystyką. Popularyzacja ogrodnictwa i przekazywanie wiedzy ogrodniczej innym sprawia jej wielką satysfakcję. Tworzy też fotograficzne portrety roślin.

Ponieważ sama nie do końca byłam pewna, czy lepsze będzie przechowywanie, czy ryzykowne posadzenie wiosną, poradziłam się fachowca - producenta tulipanów. Okazało się, że przepis dla amatorów jest banalnie prosty! Wystarczy cebule przetrzymać w suchym, przewiewnym pomieszczeniu do jesieni. Najlepiej, jeśli będą one umieszczone w papierowych torebkach po kilka sztuk lub w otwartym, przewiewnym pojemniku, poprzekładane np. zmiętymi gazetami. Kiedy jesienią temperatura podłoża spadnie do około 10°C (pod koniec października) - wysadzamy do gruntu i na wiosnę cieszymy się pięknymi kwiatami.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.