| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Kuchnia w kolorze różowym i zielonym

Kuchnia w kolorze różowym i zielonym

Klasyczna zabudowa z gładkimi frontami szafek w drewnopodobnej i metalicznej okleinie zwieńczona okładziną z metalu i szkła. Chłód tych materiałów skutecznie zrównoważy mieszanka ostrych, nasyconych barw.

Róż, czerwień i odcienie zieleni to kolory, którymi Ewa, właścicielka 60-metrowego mieszkania, uwielbia się otaczać.
Remontując mieszkanie, poddała je barwnym eksperymentom. Jak widać, nie ominęły one również kuchni - otwartej na pokój, z szerokim wejściem z przedpokoju. Od sąsiednich pomieszczeń dyskretnie oddzielają ją wąskie ścianki, a integrują barwy.
Urządzając kuchnię, Ewa kierowała się pewną zasadą: wszystkie stałe elementy, jak meble, miały byś maksymalnie proste i uniwersalne, ponieważ z takimi najlepiej komponują się różnobarwne dodatki w intensywnych kolorach.

Przed remontem

  • Zamknięta przestrzeń - brak dostępu do kuchni od strony pokoju dziennego sprawiał właścicielce spory problem; wejście z przedpokoju było niewygodne.
  • Wyposażenie i meble wymagały wymiany. Ewie brakowało zmywarki, postanowiła też zamienić jednokomorowy zlewozmywak z ociekaczem na okrągły. Zrezygnowała z kuchenki gazowej na rzecz elektrycznej płyty i piekarnika.
  • Płytki glazury i terakoty trzeba było usunąć. Podłoga w ciemnym kolorze optycznie zmniejszała przestrzeń.

W aranżacji tej kuchni widać konsekwencję: wszystkie elementy - zarówno płyty podłogowe, jak i fronty szafek oraz okładzina nad blatem mają proste formy, gładkie powierzchnie bez ozdobników i są jednobarwne. Te składowe tworzą doskonałą bazę, którą można dopełniać wyrazistymi detalami o nowoczesnym charakterze. Dzięki temu pomalowanie ścian na mocne barwy i zastosowanie dodatków w intensywnej kolorystyce nie zakłóca wrażenia ładu i estetyki całego pomieszczenia. Nowoczesny charakter kuchni budują stalowe i szklane elementy, a uzupełniają dodatki z tworzywa.

Krok 1

Po zdemontowaniu mebli i wyposażenia wyburzono część ścianki działowej pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym. Poszerzono także wejście prowadzące z korytarza. W efekcie pokój oraz przedpokój zyskały sporą przestrzeń.

Autor: Marcin Czechowicz

Zarówno kuchnia, jak i korytarz robią wrażenie przestronnych. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu tego samego materiału wykończeniowego na podłodze obu pomieszczeń, dzięki czemu optycznie się połączyły. Jasna barwa oraz błyszcząca, szkliwiona powierzchnia dużych podłogowych płyt gresowych nawiązuje do charakteru stalowych frontów szafek, szklanej tafli nad blatem, a także chromowanych dodatków.

 

Krok 2

 

Płytki glazury i terakoty usunięto, a powierzchnię podłogi i ścian wyrównano. W związku ze zmianą usytuowania zlewozmywaka przeniesiono przyłącza instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Następnie zaczęło się wielkie malowanie. Sufit został biały, a ściany pokryto wodoodporną farbą w trzech kolorach: frontową - zieloną, tę z oknem - jasnokremową, a pozostałe - intensywnie różową. Na podłodze położono gres.

Proste formy mebli oraz materiałów wykończeniowych przełamuje okrągła linia zlewozmywaka. Szyna montażowa okładziny nadblatowej umożliwia umieszczenie w niej dodatkowych akcesoriów, np. wieszaka na kieliszki.

Krok 3

Nowe meble zostały zamontowane wzdłuż jednej ze ścian. Wolno stojąca lodówka znalazła się przy oknie, poza ciągiem szafek. Przy montażu mebli podłączono nowe urządzenia: zmywarkę do zabudowy, elektryczną płytę, piekarnik i okap. Zainstalowano także zlewozmywak i chromowaną baterię. Nad kuchennym blatem zamiast płytek glazury Ewa umieściła okładzinę z piaskowanego szkła i metalu. Elementy zostały zamontowane na specjalnej aluminiowej szynie.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Dobre oprawy oświetleniowe do kuchni. Dlaczego...

Projektując kuchnię warto zadbać o dobrej jakości oprawy oświetleniowe. Kuchnia jest bowiem pomieszczeniem...

Projektowanie kuchni w nowym mieszkaniu. Szybka,...

Projektowanie kuchni w nowym mieszkaniu: poradnik. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu zabudowy i...

Doprowadzenie instalacji do wyspy kuchennej:...

Wyspa w kuchni to nie tylko element ozdobny. Jej montaż i usytuowanie powinny wspomagać funkcjonalność...

Biała kuchnia z wyspą. Mimo zimnych kolorów,...

Prosta, a zarazem nowoczesna. Biała, a mimo to przytulna. Tak pokrótce można opisać wnętrze...

Poradnik "Urządzamy kuchnię" - mnóstwo...

Kuchnia powinna być wygodna, ułatwiać nam pracę, a jednocześnie efektownie się prezentować. Być wyposażona...